Betonowy Chrystus

Nowe granice głupoty wyznaczyli podlascy radni miejscy z miasteczka Wysokie Mazowieckie. Na 24 czerwca zaplanowali obrady ws. budowy w mieście pomnika Chrystusa Króla.

Pomysłodawcą jest ksiądz proboszcz Ryszard Niwiński z parafii pw. św. Jana Chrzciciela. Pomysł został poparty przez większość radnych i prawicowego burmistrza Jarosława Siekierkę. Według informacji podanej przez Urząd Miasta, pomnik ma być naprawdę monumentalny. „Piedestałem pomnika będzie 13,5-tonowy głaz narzutowy, posadowiony na żelbetonowym fundamencie. Na piedestale zostanie zamocowana metalowa rzeźba z przedstawieniem Pana Jezusa o wysokości 2,2 m. Wysokość pomnika wraz z figurą wyniesie 3,5 m” – taki opis konstrukcji można przeczytać w oficjalnym komunikacie, zaprezentowanym przez urzędników. Pomnik wzorowany ma być na… pomniku Chrystusa z brazylijskiego Rio de Janeiro.

Celem budowy metalowego Jezusa jest walka z obecnymi w społeczeństwie postawami lewackimi i ateistycznymi. Jak głosi wysokomazowiecki UM, „widzimy obecnie w świecie i w Polsce rozwijające się zjawisko prześladowań ludzi wierzących, podważania autorytetu Kościoła i jednocześnie zaszczepianie w społeczeństwie haseł bezbożnych i niemoralnych”. Oprócz walki z moralną zgnilizną „pomnik Chrystusa, dającego swoje serce każdemu z nas, ma przybliżać postać Boga kochającego wszystkich ludzi”.

Jarosław Siekierko nieformalnie związany jest z lokalnym Prawem i Sprawiedliwością. Jego syn Łukasz pełni urząd radnego sejmiku województwa podlaskiego z ramienia partii Kaczyńskiego.
Norman Tabor

Artykuł pochodzi z numeru 0 tygodnika Fakty i Mity

2 thoughts to “Betonowy Chrystus”

 1. Bogdan Matuszewski Radny Miasta Wysokie Mazowieckie
  22 godz. ·
  W kazaniu na mszy z okazji Bożego Ciała, ksiądz Dziekan porównał przeciwników lokalizacji pomnika Chrystusa Króla do komunistów
  …cóż tu komentować?
  Sugerował, że niektórzy chcą postawić go na cmentarzu żydowskim
  …kolejna nieprawda.
  Proponowane, jedno z miejsc – przy dworcu, faktycznie jest w sąsiedztwie dawnego cmentarza żydowskiego, nie sądzę jednak, żeby uwłaczało to Panu Jezusowi, który przypomnę jako Syn Boży urodził się jednak Żydem.
  Pan Burmistrz w uzasadnieniu uchwały sugeruje, że Rada Miasta popiera inicjatywę budowy pomnika, co jest zgodne z prawdą, jednak już lokalizacja inwestycji nigdy nie była przez Radę zaakceptowana.
  Przypomnę że w poprzedniej kadencji uchwaliliśmy jedynie przyznanie środków na projekt, bez wskazywania lokalizacji. Do dziś domagam się osobnej uchwały w sprawie lokalizacji, którą nie podoba się wielu mieszkancom i radnym, ale się nie doczekam…dlaczego?
  Proste.
  Uchwała zredagowana w ten sprytny sposób pozwala wytwarzać presję na radnych, że oto głosując przeciw lokalizacji, głosują przeciw pomnikowi, lub zgoła przeciw wierze…
  Już w poniedziałek sesja i głosowanie w tej sprawie. Nie poddamy się, będziemy do końca walczyć o przejrzystość i prawdę.
  Tu już nawet nie chodzi o ten konkretny pomnik.
  To walka z układem, który nie licząc się ze zdaniem opinii publicznej, dopuszczając się manipulacji faktami, powtarzając nieprawdy i interpretuje rzeczywistość w korzystny dla siebie sposób, próbuje forsować własne pomysły.
  Nie byłoby w tym nic złego, gdyby poddawane one były rzetelnej ocenie, czy jeszcze lepiej wspólnie dopracowane…jednak sposób realizacji tych inicjatyw, ich bezwzględne przepychanie, podkreśla jedynie prywatę i butę gwiazd wysokomazowieckiego firmamentu.
  Z kolei zarzucanie ludziom myślącym inaczej niechęć do Kościoła, wstydzenie się wiary lub wręcz próby ośmieszenia katolików, czy obrazę Boga jest nie tylko niegodne chrześcijanina, ale stoi wbrew logice i jest zwyczajnie obraźliwe.

 2. Sacrum i Profanum. Cała prawda o lokalizacji pomnika Chrystusa Króla. Wysokiem Mazowiecikiem na skwerku przy rodzie Solidarność, skrzyżowanie ulic 1 Maja z Ludową.
  W tym roku 05-04-2019r. O godzinie 15:00 na ww. Skwerku spotkała się garstka starszych mieszkańców po bliskiego osiedla na wspólnej modlitwie razem z proboszczem (jak doskonale widać na poniżej załączonym obrzasku) z parafii pw. św. Jana Chrzciciela. Podczas tego spontanicznego spotkania modlono się za zdrowie jednej z mieszkanek osiedla.
  Tak się bardzo spodobały wspólna modlitwa na świeżym powietrzu razem z księdzem proboszczem, że owocem tego spotkania został za inicjowany wspólny projekt o zagospodarowaniu tego, że skwarka.
  Profanum: Pan Burmistrz i Pan Proboszcz powinien przeprowadzić Konsultację Społeczne i podać projekt pod głosowanie radnym a tego do dziś nie zrobił, postawił mieszkańców naszego miasta i radnych przed faktem dokonanym, w sumie nie pierwszy i ostatni raz.
  Sacrum: Najlepszą lokalizacją jest w centrum miasta na terenie plac Odrodzenia 1,Kościół Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Wysokiem Mazowieckiem.
  Jest to teren ogrodzony posiadający monitoring, obiekt należy do parafii jest to bardzo intymne miejsce z dala od miejskiego, kołowego zgiełku.Ta lokalizacja sprzyja modlitwie i zadumie, jaka towarzyszy modlitwie.
  Na tym terenie znajdują się staro drzewie i zabytkowy kościół są tam bardzo sprzyjające warunki do duchowych doznań.
  W dni poprzednie nic na tym terenie się nie dzieje, ale my mieszkańcy (WYBORCY) możemy to zmienić, będzie tam można przyjść się wyciszyć i pomodlić, zrelaksować , jest to idealne miejsce na spacer razem z dziećmi i wnuczętami.
  Mariusz Leoniak Bloger, YouTuber. Redaktor naczelny wysokie Mazowieckie info.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *