W Porszewicach pod Pabianicami na działkach Archidiecezji Łódzkiej wycięto 1,5 tys. drzew, aby przygotować teren pod odkrywkową kopalnię piasku. Choć inwestycji sprzeciwiają się regionalny dyrektor ochrony środowiska i mieszkańcy gminy, a kopalnia nie ma nawet koncesji, prace trwają w najlepsze.

Uroczysko Porszewice to zabytkowy park wiejski, który porastają nietypowe dla Polski gatunki drzew. Wzdłuż tamtejszych ścieżek przyrodniczych rośnie kilkanaście pomników przyrody, w tym wiekowe dęby. Kilka kroków dalej, na działkach należących do Archidiecezji Łódzkiej, tuż obok ośrodka rekolekcyjnego archidiecezji, pracuje ciężki sprzęt. Przygotowuje teren pod kopalnię odkrywkową piasku.

Dalsza część artykułu dostępna dla posiadaczy prenumeraty cyfrowej. Wykup dostęp już za 4 zł!
Zaloguj się lub Wykup
Sprawdź Wykup
Anuluj
Pełny dostęp do treści na 7 dni za 4 zł.
Pełny dostęp do treści na 30 dni za 15 zł.
Pełny dostęp do treści na 90 dni za 40 zł.
Pełny dostęp do treści na 180 dni za 70 zł.
Odblokuj na 7 dni
Odblokuj na 30 dni
Sprawdź
Odblokuj na 90 dni
Odblokuj na 180 dni
Odblokuj
Anuluj

Facebook Comments
Poprzedni artykułFakty (17)
Następny artykułPiąta kolumna 24/2020
Od czterech lat niezmiennie 30-latka. Absolwentka filologii polskiej; z mediami związana od 2012 r. Debiut dziennikarski w gazecie lokalnej „Nowy Tydzień” (woj. lubelskie), gdzie zajmowała się tzw. kryminałką. Okazało się to jednak za mało hardcorowe. Zaliczyła epizody w łódzkim radiu (Parada) i lokalnym dzienniku („Express Ilustrowany”), a od 2016 r. ostrzy pazury na księżach. Chowa je po przekroczeniu progu domu, gdzie zmienia się w troskliwą mamę bliźniaków. Miłośniczka zwierząt i sportu ekstremalnego – ciuchlandy, secondhandy i szmateksy. Lepiej odnajduje się w internecie niż w kuchni, co przyprawia jej męża o kolejne siwe włosy. (Jest prawdziwą Wilczycą, walczącą do końca o swoje, choć zdarza się, że nie ma racji – przyp. red).