Słyszenie głosów w głowie nie jest normalne. Każdy, kto tego doświadcza, powinien być pod stałą opieką lekarza specjalisty i przyjmować silne psychotropy.

Jeżeli niepokojące objawy się nasilają, schizofrenika paranoidalnego należy zamknąć w zakładzie psychiatrycznym, a już na pewno zakazać mu publicznego szerzenia treści, nawet pod rygorem więzienia. Piszę ten artykuł nie po to, by promować wariata, ale po to, by nie doszło do tragedii. Nim będzie za późno.

Nazywa się Cyprian Polak lub Krzysztof Michałowski, tak przynajmniej podpisuje się na pięciu blogach, które prowadzi. Nie wiadomo, jak wygląda i ile ma lat. Jest albo bezgranicznym cynikiem, albo kretynem, w medycznym pojęciu tego słowa. Ma wszystkie klasyczne objawy schizofrenii, na czele z urojeniami, anhedonią, sztywnością zachowania, omamami i pseudohalucynacjami. Dwa ostatnie uzewnętrzniają się w jego rozmowach z Jezusem Chrystusem, które następnie upublicznia. W czerwcu gadał z Synem Bożym aż siedem razy. Nie byłoby w tym nic niepokojącego, gdyby nie to, że blogi Cypriana Polaka czyta kilkaset tysięcy osób. Jego „proroctwa i objawienia” przedrukowują narodowo-katolickie portale i tworzą z nich propagandowe filmy. Przodują w tym: Dom Modlitwy im. Jana Pawła II, 58ALFA, Niepoprawni.pl i Przesłania z Nieba. Cyprian Polak jest dla nich (obok Alicji Marii Michaliny od Apokalipsy) najważniejszym współczesnym prorokiem, mesjaszem i mistykiem. „Cudowny guru” – piszą członkowie sekty Polaka i z uwagą wsłuchują się w to, co nowego ma im do przekazania. Kościół katolicki wie o istnieniu Cypriana, jednak wymownie milczy.

Dalsza część artykułu dostępna dla posiadaczy prenumeraty cyfrowej. Wykup dostęp już za 4 zł!
Zaloguj się lub Wykup
Sprawdź Wykup
Anuluj
Pełny dostęp do treści na 7 dni za 4 zł.
Pełny dostęp do treści na 30 dni za 15 zł.
Pełny dostęp do treści na 90 dni za 40 zł.
Pełny dostęp do treści na 180 dni za 70 zł.
Odblokuj na 7 dni
Odblokuj na 30 dni
Sprawdź
Odblokuj na 90 dni
Odblokuj na 180 dni
Odblokuj
Anuluj

Facebook Comments