Koronawirus w Watykanie

Rozlewający się po całych Włoszech koronawirus nie oszczędza Państwa Watykańskiego. W sobotę, 4 kwietnia, Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej poinformowało, że ujawniono siódmą osobę zarażoną, watykańskiego urzędnika, który zaraził się od swojej żony, pracującej w jednym z rzymskich szpitali. W kolejnym oświadczeniu Biuro Prasowe poinformowało, że wszystkie dykasterie i instytucje watykańskie pracują w ograniczonym zakresie, z myślą o ochronie zdrowia pracujących na terenie Państwa Watykańskiego. Dziennik „Il Messaggero” zauważył z ironią, że takie rozwiązania, jak praca w domu i praca na zmiany zostały wprowadzone dopiero po zarażeniu koronawirusem dwóch prałatów z Sekretariatu Stanu. Wśród chorych znalazł się również kardynał Angelo De Donatis, wikariusz generalny dla diecezji rzymskiej. Purpurat został przyjęty do Szpitala Uniwersyteckiego Agostino Gemelli. Jak podał wikariat dla Rzymu, „kardynał ma gorączkę, ale jego stan ogólny jest dobry. Jego współpracownicy są w izolacji”. Łącznie w Watykanie przeprowadzono 170 testów na obecność wirusa. Uspokajające są wiadomości o stanie zdrowia papieża seniora. Benedykt XVI i wszystkie osoby mieszkające w jego rezydencji w Ogrodach Watykańskich czują się dobrze, są w dobrym nastroju i pokładają pełną ufność w Panu – twierdzi, zawsze dobrze poinformowany, Edward Pentin z „National Catholic Register”.
***
Radio Watykańskie potwierdziło wiadomość o przewiezieniu do szpitala w Santa Cruz de la Sierra pracującego w Boliwii, a zakażonego koronawirusem polskiego biskupa misyjnego ks. Antoniego Bonifacego Reimanna, przełożonego wikariatu apostolskiego Ñuflo de Chávez. Jak podała katolicka agencja SIR, istnieją obawy o stan zdrowia biskupa. 67-letni bp Reimann wyjechał na misję do Boliwii w 1983 r. W październiku 2001 r. Jan Paweł II mianował go biskupem tytularnym Saia Maior i wikariuszem apostolskim Ñuflo de Chávez.

Dalsza część artykułu dostępna dla posiadaczy prenumeraty cyfrowej. Wykup dostęp już za 4 zł!
Zaloguj się lub Wykup
Sprawdź Wykup
Anuluj
Pełny dostęp do treści na 7 dni za 4 zł.
Pełny dostęp do treści na 30 dni za 15 zł.
Pełny dostęp do treści na 90 dni za 40 zł.
Pełny dostęp do treści na 180 dni za 70 zł.
Odblokuj na 7 dni
Odblokuj na 30 dni
Sprawdź
Odblokuj na 90 dni
Odblokuj na 180 dni
Odblokuj
Anuluj

Facebook Comments
Poprzedni artykułMiędzy nami LEWAKAMI (9)
Następny artykułPrzemoc w czasach zarazy
Waldemar Janiec
Obiecujący 63-latek. Internauta. Uczestnik zakładów bukmacherskich. Prenumerator prasy krajowej i zagranicznej. Członek byłego Towarzystwa Przyjaźni Polsko-Radzieckiej. Nihilista i abnegat, od czterdziestu lat pod cierpliwą opieką żony Danuty, której pomaga dwoje dorosłych dzieci. Bonapartysta i doktor nauk humanistycznych. Dziennikarz. Pracował w Polskim Radiu i w PAP na odpowiedzialnym stanowisku korespondenta w Watykanie przy osobie św. Jana Pawła II. W pamiętnikach napisze, że papież go cenił (co nie będzie prawdą). Nieodznaczony żadnym wysokim orderem państwowym. (Co z pewnością kiedyś się zmieni – przyp. red.).