Czarna pedofilia w Sejmie

– Przez trzy miesiące od publikacji „Mapy kościelnej pedofilii” do Fundacji „Nie lękajcie się” zgłosiło się kilkaset kolejnych ofiar księży – ogłoszono na poświęconej temu problemowi konferencji w Sejmie.

7 stycznia Fundacja „Nie lękajcie się” wraz z organizatorką konferencji Joanną Scheuring-Wielgus, posłanką Teraz!, zaprezentowała zaktualizowaną „Mapę kościelnej pedofilii w Polsce”. (…)

• Polska drugim Chile

Przedstawiciele Fundacji „Nie lękajcie się” ogłosili również, że przygotowują specjalny raport, w którym ujawnią nazwiska polskich biskupów odpowiedzialnych za tuszowanie pedofilii. Raport ma być gotowy do końca stycznia, tak by mógł zostać przekazany papieżowi Franciszkowi przed zaplanowanym na drugą połowę lutego spotkaniem przewodniczących episkopatów z całego świata. Ma ono być poświęcone problemowi przestępstw seksualnych w Kościele. Do Watykanu zjadą wówczas nie tylko biskupi, ale i ofiary księży.

Do tego czasu Fundacja na podstawie zgłoszeń ma także złożyć co najmniej pięć zweryfikowanych zawiadomień o popełnieniu przestępstw seksualnych przez księży.

– Liczymy, że przyniesie to podobne konsekwencje dla biskupów jak w Chile: dymisje – wyjaśnia Agata Diduszko-Zyglewska, aktywistka Fundacji, a także radna Warszawy.

Aut. Katarzyna Wilk-Wojtczak
Więcej: efaktyimity.eu

Artykuł pochodzi z numeru 0 tygodnika Fakty i Mity

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *