Bywają prorocze utwory artystyczne. Przewidujące, niczym profesjonalne wróżki, przyszłe wydarzenia. Tak jest z najnowszym filmem Jana Komasy „Sala Samobójców. Hejter”.

Jana Komasę pamiętacie zapewne z jego przedostatniego filmu „Boże Ciało”. Chwaliłem go na łamach „Faktów i Mitów”, bo to najlepszy polski antyklerykalny film chrześcijański. Teraz polecam Wam „Hejtera”, bo to jeden z najlepszych polskich filmów politycznych. W czym zapewne jest też wielka zasługa jego scenarzysty Mateusza Pacewicza. Tego samego, który napisał scenariusz do „Bożego Ciała”.

Wielu krajowych, zwłaszcza stołecznych, komentatorów politycznych sympatyzujących z Platformą Obywatelską nieraz zadawało na łamach „Newsweeka”, „Gazety Wyborczej”, „Tygodnika Powszechnego” dramatycznie brzmiące pytanie:

Dlaczego oni głosują na PiS?

Dalsza część artykułu dostępna dla posiadaczy prenumeraty cyfrowej. Wykup dostęp już za 4 zł!
Zaloguj się lub Wykup
Sprawdź Wykup
Anuluj
Pełny dostęp do treści na 7 dni za 4 zł.
Pełny dostęp do treści na 30 dni za 15 zł.
Pełny dostęp do treści na 90 dni za 40 zł.
Pełny dostęp do treści na 180 dni za 70 zł.
Odblokuj na 7 dni
Odblokuj na 30 dni
Sprawdź
Odblokuj na 90 dni
Odblokuj na 180 dni
Odblokuj
Anuluj

Facebook Comments
Poprzedni artykułAzjaci górą
Następny artykułPrzyjdź Królestwo Twoje
Poseł na Sejm RP w latach 1997–2007. Redaktor i felietonista w: „itd”, „Trybunie”, „NIE”, Lewica24. Publikował też w „Przeglądzie Tygodniowym”, „Sztandarze Młodych”, „Przeglądzie”, „Dziś”, Onecie, Strajku, „Gazecie Wyborczej”, „Polityce”, mediach chińskich. Publicysta, komentator radiowy i telewizyjny, scenarzysta, wykładowca akademicki. Autor i współautor ośmiu książek poświęconych kulturze i polityce. Odznaczony medalem Zasłużony dla Kultury „Gloria Artis” oraz „Tęczowym Laurem”, „Srebrnymi Ustami” i „Złotą Odznaką” Stowarzyszenia Filmowców Polskich. (Wielbiciel i znawca orientalnych potraw, w tym trunków – przyp. red).