„Kościół wygrał z komuną, a przegra z PiS-em i wirusem?”. Czytam to dramatyczne pytanie i oczom nie wierzę.

Przecież jasne było, i chyba nadal jest, że w IV Rzeczypospolitej doszło do wielkiego sojuszu partyjno-kościelnego. Sojuszu tronu, zajmowanego przez pana prezesa Kaczyńskiego i kropidła, dzierżonego przez przewodniczącego Episkopatu polskiego Kościoła katolickiego.

Dzięki niemu elity PiS podniosły religię rzymskokatolicką do roli państwowej i przodującej w naszym kraju, a Kościół kat. uczyniły najważniejszą instytucją wychowania moralnego i patriotycznego. Obficie też dotowaną budżetowymi subwencjami.
W zamian liczni funkcjonariusze tegoż Kościoła odwdzięczali się elitom PiS, agitując za kandydatami tej partii w wyborach samorządowych, parlamentarnych i prezydenckich. Obrzydzając wiernym kandydatów innych ugrupowań.

Dalsza część artykułu dostępna dla posiadaczy prenumeraty cyfrowej. Wykup dostęp już za 4 zł!
Zaloguj się lub Wykup
Sprawdź Wykup
Anuluj
Pełny dostęp do treści na 7 dni za 4 zł.
Pełny dostęp do treści na 30 dni za 15 zł.
Pełny dostęp do treści na 90 dni za 40 zł.
Pełny dostęp do treści na 180 dni za 70 zł.
Odblokuj na 7 dni
Odblokuj na 30 dni
Sprawdź
Odblokuj na 90 dni
Odblokuj na 180 dni
Odblokuj
Anuluj

Facebook Comments
Poprzedni artykułSzaman wolnego świata
Następny artykułUtracjusze
Poseł na Sejm RP w latach 1997–2007. Redaktor i felietonista w: „itd”, „Trybunie”, „NIE”, Lewica24. Publikował też w „Przeglądzie Tygodniowym”, „Sztandarze Młodych”, „Przeglądzie”, „Dziś”, Onecie, Strajku, „Gazecie Wyborczej”, „Polityce”, mediach chińskich. Publicysta, komentator radiowy i telewizyjny, scenarzysta, wykładowca akademicki. Autor i współautor ośmiu książek poświęconych kulturze i polityce. Odznaczony medalem Zasłużony dla Kultury „Gloria Artis” oraz „Tęczowym Laurem”, „Srebrnymi Ustami” i „Złotą Odznaką” Stowarzyszenia Filmowców Polskich. (Wielbiciel i znawca orientalnych potraw, w tym trunków – przyp. red).