Ćwiczysz karate lub inne dalekowschodnie sztuki walki? Możesz być na celowniku sił nieczystych i na drodze do diabolicznego opętania…

Po 1989 r. w Polsce popularność zyskało uprawianie wywodzących się z odległej Azji sztuk walki – karate, dżudo, taekwondo, ju-jitsu oraz tajskiego boksu (muay thai). Katoliccy fundamentaliści nie pozostawili nawet najmniejszych wątpliwości, że „związane z buddyzmem” sporty mogą doprowadzić do opętania.

Otwarcie na siły zewnętrzne

Pierwszeństwo w poszukiwaniu zagrożeń związanych z diabolicznym karate zajmuje katolicki portal Prawy.pl, którego redaktorem naczelnym jest ks. Ryszard Halwa. Artykuł „Sztuki walki. Mistrzowie ostrzegają” red. Jana Bodakowskiego stanowi syntezę wszystkich istniejących w środowisku chrześcijańskich mitów na temat walki. „Sztuki walki obejmują całego człowieka, w tym jego duchowość, nawet jeśli izoluje się od ich założeń światopoglądowych” – dowiadujemy się we wstępie.

Dalsza część artykułu dostępna dla posiadaczy prenumeraty cyfrowej. Wykup dostęp już za 4 zł!
Zaloguj się lub Wykup
Sprawdź Wykup
Anuluj
Pełny dostęp do treści na 7 dni za 4 zł.
Pełny dostęp do treści na 30 dni za 15 zł.
Pełny dostęp do treści na 90 dni za 40 zł.
Pełny dostęp do treści na 180 dni za 70 zł.
Odblokuj na 7 dni
Odblokuj na 30 dni
Sprawdź
Odblokuj na 90 dni
Odblokuj na 180 dni
Odblokuj
Anuluj

Facebook Comments
Poprzedni artykułSzpitale umierają
Następny artykułInspirator
Norman Tabor
Urodziłem się w 1996 roku. Pochodzę z Wybrzeża i przez całe życie mieszkam w województwie zachodniopomorskim. Obecnie kończę studia licencjackie na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Szczecińskiego. (Głęboko wierzy w to, że zdoła poprawić świat, ale młody wiek usprawiedliwia tę naiwność - przy. red.).