Zwycięstwem zwolenników prezydenta Władimira Putina zakończyło się przeprowadzone w Rosji referendum w sprawie zmian w konstytucji Federacji Rosyjskiej.

W referendum, które trwało tydzień, obywatele Rosji opowiadali się za lub przeciw przedłużeniu mandatu obecnego prezydenta i wypowiadali się na temat ponad 200 innych propozycji poprawek do konstytucji. Łaskawa władza zezwoliła wyborcom, by nie wypowiadali się osobno za każdą z poprawek, ale hurtowo odpowiedzieli „tak” lub „nie” na postawione im pytania. Rosjanie zagłosowali tak, jak oczekiwała od nich władza – 77,9 proc. uczestników referendum opowiedziało się za zmianami, a 21,3 proc. przeciw. Na mocy najważniejszej z poprawek do konstytucji kadencja Putina będzie mogła zostać wyzerowana (obecna miała się skończyć w 2024 r.), a Rosją będzie mógł rządzić do 2036 r.

Dalsza część artykułu dostępna dla posiadaczy prenumeraty cyfrowej. Wykup dostęp już za 4 zł!
Zaloguj się lub Wykup
Sprawdź Wykup
Anuluj
Pełny dostęp do treści na 7 dni za 4 zł.
Pełny dostęp do treści na 30 dni za 15 zł.
Pełny dostęp do treści na 90 dni za 40 zł.
Pełny dostęp do treści na 180 dni za 70 zł.
Odblokuj na 7 dni
Odblokuj na 30 dni
Sprawdź
Odblokuj na 90 dni
Odblokuj na 180 dni
Odblokuj
Anuluj

Facebook Comments
Poprzedni artykułHagia Sophia meczetem?
Następny artykułNa drzewie albo w bańce
Waldemar Janiec
Obiecujący 63-latek. Internauta. Uczestnik zakładów bukmacherskich. Prenumerator prasy krajowej i zagranicznej. Członek byłego Towarzystwa Przyjaźni Polsko-Radzieckiej. Nihilista i abnegat, od czterdziestu lat pod cierpliwą opieką żony Danuty, której pomaga dwoje dorosłych dzieci. Bonapartysta i doktor nauk humanistycznych. Dziennikarz. Pracował w Polskim Radiu i w PAP na odpowiedzialnym stanowisku korespondenta w Watykanie przy osobie św. Jana Pawła II. W pamiętnikach napisze, że papież go cenił (co nie będzie prawdą). Nieodznaczony żadnym wysokim orderem państwowym. (Co z pewnością kiedyś się zmieni – przyp. red.).