Naszą naczelną wartością jest Polska, pragniemy, aby była domem ludzi wolnych, równych i solidarnych, aby była państwem sprawiedliwości społecznej. Zwracamy się do wszystkich, którzy podzielają nasze lewicowe poglądy i cenią sobie szacunek dla porządku konstytucyjnego Rzeczypospolitej Polskiej.

Kilka miesięcy temu Lewica wróciła do polskiego parlamentu, stało się tak dzięki wszystkim wyborcom, którzy chcieli zamanifestować swoje lewicowe poglądy i posiadać własną reprezentację w Sejmie. Przez ten czas posłanki i posłowie Lewicy złożyli szereg inicjatyw ustawodawczych: projekt ustawy przywracającej uprawnienia funkcjonariuszom służb mundurowych, projekt ustawy reprywatyzacyjnej, czy projekt ustawy zwiększającej nakłady na służbę zdrowia do 7,2% PKB. Reprezentujemy interesy naszych wyborców i stoimy na straży łączących nas wartości.

Sukces nie jest jednak dany raz na zawsze. W polityce co jakiś czas wielkie obozy polityczne muszą potwierdzać swoją siłę. Dzisiaj przyszedł taki moment. Tak jak na jesieni, również latem musimy się policzyć. Pokazać, że Lewica to nie margines, ale jeden z najważniejszych nurtów polskiego życia politycznego. Jesienią pokazaliśmy, że są nas ponad 2 miliony. Latem musimy ponownie pokazać naszą siłę. Dlatego prosimy Was o pełną mobilizację i głos na Roberta Biedronia, jedynego kandydata Lewicy w tych wyborach. 28 czerwca nie tylko będziemy głosować na konkretnego kandydata, ale również manifestować swoje poglądy. Prosimy o Wasz głos, ale również o przekonanie Waszych środowisk, członków Waszych Rodzin do głosowania na Roberta Biedronia.

Oczekujecie od nas, abyśmy byli skuteczni w forsowaniu naszych pomysłów, ale musicie pamiętać, że im większe będzie Wasze poparcie dla Lewicy, tym nasz głos będzie donośniejszy i lepiej słyszalny. Pragniemy emerytury minimalnej na poziomie 1600 złotych, podwyżki płacy minimalnej do 2700 zł oraz likwidacji umów śmieciowych. Walczymy o świeckie państwo i wycofanie religii ze szkół. Naszym celem jest budowa miliona mieszkań przez publicznego dewelopera oraz stworzenie 200 tysięcy nowych miejsc w przedszkolach i żłobkach.

Pierwsza tura wyborów prezydenckich nie zdecyduje o pozbyciu się z Pałacu Prezydenckiego Andrzeja Dudy. 28 czerwca możemy głosować sercem, a nie mamy wątpliwości, że kto jak kto, ale Czytelniczki i Czytelnicy „Faktów i Mitów” serce mają po lewej stronie.

Roberta Biedronia popierają Sojusz Lewicy Demokratycznej, Razem, Wiosna i Polska Partia Socjalistyczna. Robert Biedroń to nasz człowiek. Przez całe życie po lewej stronie sceny politycznej. Znakomity Prezydent Słupska, aktywny Poseł do Parlamentu Europejskiego, ale przede wszystkim jeden z ojców zjednoczenia Lewicy i powrotu Waszej reprezentacji do polskiego parlamentu.

Ostatnie dni były erupcją prawicowej nienawiści. Przywodzącej myślą najczarniejsze karty historii Polski, zabójstwo prezydenta Narutowicza, przemoc prawicowych bojówek, czy seanse nienawiści, które pamiętamy z lat 90. Historia uczy, że przed prawicowym naporem nie możemy się ciągle cofać. Przeciwnie, trzeba powiedzieć „no pasarán”. Dzisiaj jako jedyny te słowa wypowiada Robert Biedroń. My stoimy obok niego, aby postawić mur prawicowej nienawiści. Stańcie obok nas. 28 czerwca pokażmy, że są nas miliony. A potem rozpocznijmy ofensywę, aby odebrać Polskę z rąk prawicy.

Włodzimierz Czarzasty (SLD), Krzysztof Gawkowski (Wiosna), Adrian Zandberg (Razem)

Facebook Comments