Szanowni Nauczyciele,

źle się dzieje w państwie polskim. Rząd znowu na kolanie przygotował przepisy i umożliwił przeprowadzenie egzaminów „bez żadnego trybu”. Tak samo będzie z maturami Nie mam złudzeń, że partii Jarosława Kaczyńskiego zależy na edukacji i pedagogach. Nie mam złudzeń, że społeczeństwo dalej będzie Was popierać, bo społeczeństwu jest niewygodnie, więc powoli się od Was odwraca. Jak było z policją? Ludzie zadowoleni, bo policja nie wystawiała mandatów. Uciekanie na (co najmniej dyskusyjne L4) – zupełnie nie przeszkadzało obywatelom. A to, że ich podatki szerokim strumieniem wyciekały z budżetu – dla większości nie miało znaczenia.

Zawieszenie strajku na kilka dni – to dobry pomysł!

Przyjdźcie na rady klasyfikacyjne i niech KAŻDY uczeń ma z każdego przedmiotu 6-kę! Z każdego! Dodatkowo ocena wzorowa z zachowania! A co! Przyjdźcie do pracy w matury – niech każdy uczeń pisze jak chce, co chce i korzystając z czego chce. Jak przyjdzie do oceniania – z każdego przedmiotu po 100% – przecież uczniom się NALEŻY!

Niech uczniowie przyzwyczajają się do tego, że rządzący nie chcą wspierać tych, którzy ciężko pracują, ale wolą zasiłkować tych, którzy pracują mniej. Że uczciwa praca i wysokie zarobki są NIESPRAWIEDLIWE społecznie. Sprawiedliwie jest mieć tyle samo co inni i równać w dół!

Niech będzie tak, jak chce polityka rządu. Każdy maturzysta z kompletem 6-tek i 100% maturą. Znowu madki i tatełowie będą Was wspierać, bo jeżeli Jessica i Brajan będą mieli tak wspaniałe oceny, to nagle serca rodziców zabiją dla Was. I już… Elektorat PiSu zacznie mówić o nawróceniu, o tym, że duch Korczaka miał na Was wpływ. Wszyscy będą zadowoleni, a dzieci zaczną się przyzwyczajać do tego, że nie ważne czy pracujesz ciężko przez cały rok, czy leżysz i się obijasz – dostajesz to samo, bo taka jest (nie) sprawiedliwość społeczna.

W sieci zaczną się dyskusje. Jakiś tata napisze, że to nieuczciwe, że jego syn, ciężko pracował przez 3 lata i teraz ma takie oceny jak koledzy którzy nie robili nic. Na ojca rzuci się 5 madek, że „co ci to pszeszkadza, ham kce żeby tylko jego było na wieszhu, a ona ma chorom (na wrastający paznokieć) córkę i jej się należy!”

I nikt nikogo już nie przekona, że białe jest białe a czarne jest czarne!

Na wykresach w excelu ten rok będzie wyjątkowym rokiem w polskiej nauce! Takie wyniki! Ministra edukacji dostanie wielusettysięczną premię, premier wygłosi orędzie do narodu, prezydent znowu powie, że on też cały czas się uczy… a w kraju dalej panować będzie bezprawie i niesprawiedliwość. W takiej atmosferze – podwyżki dla Was – będą oczywistą oczywistością.

Za 5 lat na rynku pojawią się inżynierowie, którzy potrafią projektować tylko domki z kart, radcy prawni, dla których ważniejsze od kodeksów jest „widzi mi się” przełożonych, lekarze, którzy leczą „na oko” a na poważne choroby przepisują różaniec wykupiony w aptece. Budżet się załamie a w wieczornych Wiadomościach Danuta Holecka z grobową miną powie „wina Tuska”

Facebook Comments