Chcesz pogadać z księdzem? Zwierzyć mu się? Zadzwoń na infolinię „Ksiądz na sygnale”

W sobotę (28 marca) ruszyła infolinia pod nazwą „Ksiądz na sygnale”. Jak informuje Archidiecezja Poznańska przy pierwszym telefonie obecny był abp Stanisław Gądecki, który „pobłogosławił inicjatywie”.

– Pierwszego dnia dyżurujący księża odebrali 13 telefonów. Dzwonili ludzie z Krakowa, Lublina, Warszawy, Poznania, a także z Niemiec. Pytania dotyczyły głównie spowiedzi i przygotowania do świąt oraz akcji „#zostańwdomu” – czytamy na fanpage diecezji.

Na numer 61 102-00-00 dzwonili też ludzie z Łodzi, chcąc zapytać np. o to „Jak czują się księża zwolnieni z ZUS w czasie gdy inni przedsiębiorcy już nie doświadczyli takiej łaski?” Albo o to, „Czy już wiadomo ile przez epidemię koronawirusa traci kościół?” i „Czy dzięki wirusowi biskupi mogą odpocząć od zarzutów o pedofilię swoich podwładnych?”

Niestety infolinia „Ksiądz na sygnale” nie działa w niedzielę. A jedynie w dni robocze w godzinach 10-12 oraz 17-20.

Facebook Comments
Poprzedni artykułKościelna autopoprawka: księża zwolnieni z ZUS
Następny artykułKościelna pomoc
Od czterech lat niezmiennie 30-latka. Absolwentka filologii polskiej; z mediami związana od 2012 r. Debiut dziennikarski w gazecie lokalnej „Nowy Tydzień” (woj. lubelskie), gdzie zajmowała się tzw. kryminałką. Okazało się to jednak za mało hardcorowe. Zaliczyła epizody w łódzkim radiu (Parada) i lokalnym dzienniku („Express Ilustrowany”), a od 2016 r. ostrzy pazury na księżach. Chowa je po przekroczeniu progu domu, gdzie zmienia się w troskliwą mamę bliźniaków. Miłośniczka zwierząt i sportu ekstremalnego – ciuchlandy, secondhandy i szmateksy. Lepiej odnajduje się w internecie niż w kuchni, co przyprawia jej męża o kolejne siwe włosy. (Jest prawdziwą Wilczycą, walczącą do końca o swoje, choć zdarza się, że nie ma racji – przyp. red).