Stygmatycy, choć kojarzą się ze średniowieczem, do dziś dają o sobie znać. Wielu z nich doświadcza spotkań z Jezusem, Madonną i kosmitami.

Stygmat to po prostu rana, stanowiąca symbol szczególnego związku z Bogiem. Współcześnie „święte” obrażenia pojawiają się głównie na ciałach wyznawców chrześcijaństwa i islamu, którzy chcą w ten sposób zaistnieć i podreperować budżet. Niektórzy stali się popularni niemal w całym monoteistycznym świecie. Przedstawiamy sylwetki najbardziej kontrowersyjnych „posłańców” Najwyższego.

Syryjska mistyczka i Duda

Ostatnio głośno zrobiło się o syryjskiej stygmatyczce i mistyczce Myrnie Nazzour. Pochodząca z Arabii katoliczka w 2014 r. spotkała się z ówczesnym posłem PiS Andrzejem Dudą, który klęknął przed nią na kolana i dał się wysmarować łojem. Zdjęcia z tej ceremonii często publikowane były w trakcie ostatniej kampanii, by zobrazować wyborcom skrajny stopień zaczadzenia prezydenta religianctwem.

Dalsza część artykułu dostępna dla posiadaczy prenumeraty cyfrowej. Wykup dostęp już za 4 zł!
Zaloguj się lub Wykup
Sprawdź Wykup
Anuluj
Pełny dostęp do treści na 7 dni za 4 zł.
Pełny dostęp do treści na 30 dni za 15 zł.
Pełny dostęp do treści na 90 dni za 40 zł.
Pełny dostęp do treści na 180 dni za 70 zł.
Odblokuj na 7 dni
Odblokuj na 30 dni
Sprawdź
Odblokuj na 90 dni
Odblokuj na 180 dni
Odblokuj
Anuluj

Facebook Comments
Poprzedni artykułSzaleństwo władzy
Następny artykułHolenderska makabra
Urodziłem się w 1996 roku. Pochodzę z Wybrzeża i przez całe życie mieszkam w województwie zachodniopomorskim. Obecnie kończę studia licencjackie na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Szczecińskiego. (Głęboko wierzy w to, że zdoła poprawić świat, ale młody wiek usprawiedliwia tę naiwność - przy. red.).