Czy Kościół dopuszcza możliwość obecności pozaziemskich cywilizacji? Okazuje się, że duchowni nie mają wątpliwości co do ich istnienia…

UFO rozpala wyobraźnię ludzi na całym świecie i prowokuje powstanie nowych teorii spiskowych – część z nich dotyczy Kościoła katolickiego. Organizacja przecież intensywnie zajmuje się badaniem Kosmosu i życia na innych planetach.

Obserwowaniem wszechświata z ramienia Kościoła zajmuje się szereg instytucji badawczych, w tym Watykańskie Obserwatorium Astronomiczne i tzw. VORG, czyli Grupa Badawcza Obserwatorium Watykańskiego z siedzibą w Phoenix (Arizona). Druga z wymienionych jednostek wybudowała w południowo-zachodniej Ameryce gigantyczny teleskop ukryty pod nazwą… „Lucyfer” (ang. L.U.C.I.F.E.R.).

Dalsza część artykułu dostępna dla posiadaczy prenumeraty cyfrowej. Wykup dostęp już za 4 zł!
Zaloguj się lub Wykup
Sprawdź Wykup
Anuluj
Pełny dostęp do treści na 7 dni za 4 zł.
Pełny dostęp do treści na 30 dni za 15 zł.
Pełny dostęp do treści na 90 dni za 40 zł.
Pełny dostęp do treści na 180 dni za 70 zł.
Odblokuj na 7 dni
Odblokuj na 30 dni
Sprawdź
Odblokuj na 90 dni
Odblokuj na 180 dni
Odblokuj
Anuluj

Facebook Comments
Poprzedni artykułKamienie i pięści miłosierdzia
Następny artykułMożna inaczej
Urodziłem się w 1996 roku. Pochodzę z Wybrzeża i przez całe życie mieszkam w województwie zachodniopomorskim. Obecnie kończę studia licencjackie na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Szczecińskiego. (Głęboko wierzy w to, że zdoła poprawić świat, ale młody wiek usprawiedliwia tę naiwność - przy. red.).