Szanowna Pani Ega pyta: Czy nie jest przypadkiem tak, że tajne bojówki na rozkaz Mojżesza pozabijały pierworodnych synów egipskich, aby tym aktem terrorystycznym wymóc zgodę faraona na opuszczenie Egiptu przez Żydów? Dlaczego Mojżesz ogłosił, że to Bóg pozabijał te biedne dzieci? Chyba Bogu nie wypadałoby robić takich rzeczy?

Dalej Czytelniczka pisze: Skoro jednak Bóg miałby to zrobić, po co Żydzi pooznaczali krwią drzwi swoich domów, żeby Bóg widział, które domy omijać? Przecież Bóg umiałby chyba odróżnić swoich od obcych, nawet po ciemku? Czy może jest tak, że Mojżesz sam stworzył Boga na swój obraz i podobieństwo? Czy mógłby Pan odpowiedzieć na moje pytania?

Dalsza część artykułu dostępna dla posiadaczy prenumeraty cyfrowej. Wykup dostęp już za 4 zł!
Zaloguj się lub Wykup
Sprawdź Wykup
Anuluj
Pełny dostęp do treści na 7 dni za 4 zł.
Pełny dostęp do treści na 30 dni za 15 zł.
Pełny dostęp do treści na 90 dni za 40 zł.
Pełny dostęp do treści na 180 dni za 70 zł.
Odblokuj na 7 dni
Odblokuj na 30 dni
Sprawdź
Odblokuj na 90 dni
Odblokuj na 180 dni
Odblokuj
Anuluj

Tekst pochodzi z numeru 10/2020 tygodnika „Fakty i Mity”

Facebook Comments
Poprzedni artykułGłód za prawdę
Następny artykułCasanova w sutannie
Absolwent Seminarium Duchownego Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Podkowie Leśnej. Jest żonaty, ma dwie dorosłe córki i syna. Od 35 lat prowadzi działalność kaznodziejsko-duszpasterską w autonomicznych zborach protestanckich. Przez kilka lat prowadził ją również wśród osób uzależnionych od alkoholu. W 2000 r. rozpoczął współpracę z tygodnikiem „Fakty i Mity”, która trwa aż do teraz. Owocem tej współpracy – artykułów, które ukazywały się w „FiM” – jest kilka książek: „Prawda o dogmatach Kościoła katolickiego”, „Przypowieści Jezusa”, „Niepokorni synowie Kościoła”, „Pytania dotyczące Biblii”, „Pytania i odpowiedzi”, „Biblia, wiara, religia” oraz „Świat i Kościół w proroczej perspektywie”. Pasjonuje go biblistyka, historia, archeologia, literatura. Urzeka piękno gór, lasów, przyrody. Wolne chwile lubi spędzać przy dobrym filmie, książce, muzyce. Amatorsko sam gra na gitarze i harmonijce ustnej. (Wspaniale śpiewa! Ma serce anioła i duszę czystą jak woda z najczystszego źródła – przyp. red.).