Tort kijowski

Na zimnej wojnie izraelsko-polskiej skorzystają Ukraińcy. Nie dlatego, że uderzą od tyłu i wbiją Polakom nóż w plecy. Skorzystają, bo spadną z podium najbardziej wrogich Polakom nacji.
Medialnego podium, wykreowanego przez rządzące PiS i wspierającą go nacjonalistyczną prawicę. Narodowców, kresowiaków i kukizowców. Dziś pierwszym wrogiem narodu polskiego, wedle narodowo-katolickich mediów, jest Rosja. Długoletni, niekwestionowany lider. Na drugie miejsce wskoczył Izrael po nietrzeźwych wypowiedziach ministra spraw zagranicznych, nazywającego się adekwatnie Israel Katz. Trzecie miejsce zajęły USA. Niby sojusznik, gwarant polskiego bezpieczeństwa, ale traktujący elity PiS absolutnie niegodnie. Niczym grupę trzymającą władzę w podrzędnej republice kartoflanej…

Artykuł pochodzi z numeru tygodnika Fakty i Mity

Piotr Gadzinowski

Poseł na Sejm RP w latach 1997–2007. Redaktor i felietonista w: „itd”, „Trybunie”, „NIE”, Lewica24. Publikował też w „Przeglądzie Tygodniowym”, „Sztandarze Młodych”, „Przeglądzie”, „Dziś”, Onecie, Strajku, „Gazecie Wyborczej”, „Polityce”, mediach chińskich. Publicysta, komentator radiowy i telewizyjny, scenarzysta, wykładowca akademicki. Autor i współautor ośmiu książek poświęconych kulturze i polityce. Odznaczony medalem Zasłużony dla Kultury „Gloria Artis” oraz „Tęczowym Laurem”, „Srebrnymi Ustami” i „Złotą Odznaką” Stowarzyszenia Filmowców Polskich. (Wielbiciel i znawca orientalnych potraw, w tym trunków – przyp. red).