Ustaw(k)a

Niedługo po katastrofie smoleńskiej, kiedy szokująca decyzja o pochówku prezydenckiej pary na Wawelu zakończyła wspólną, ogólnonarodową żałobę à la JP2 i rozpoczęła bezlitosne hejtowanie nieżyjącego prezydenta, uznałam prześmiewczo, że PiS powinien wystąpić o uchwalenie ustawy o ochronie imienia Lecha Kaczyńskiego.
Pierwowzorem byłaby, uchwalona w ekspresowym tempie i z pominięciem wymaganych procedur, ustawa z dnia 7 kwietnia 1938 r. o „Ochronie Józefa Piłsudskiego, pierwszego marszałka Polski”. Już wtedy była farsą, ale ówczesne władze tego nie czuły i nie chciały widzieć; podobnie jak nadciągającej wojny. W bezdennej głupocie wierzyły, że nie oddadzą ani guzika. Także z marszałkowskiego munduru naczelnika. Przewidziana w ustawie kara więzienia (do lat 5) była surowsza od kodeksowej kary za publiczne zelżenie lub wyszydzenie Narodu lub Państwa Polskiego (do 3 lat więzienia lub aresztu)…

Ustawa
z dnia 18 czerwca 2019 r.
O OCHRONIE IMIENIA
JAROSŁAWA KACZYŃSKIEGO,
PIERWSZEGO PREZESA POLSKI
uchwalona w 70. rocznicę JEGO urodzin

Art. 1. Pamięć czynu i zasługi JAROSŁAWA KACZYŃSKIEGO – Wskrzesiciela Niepodległości Ojczyzny, Wychowawcy Narodu, Podnośnika Rzeczypospolitej z Kolan, Dobroczyńcy Kościoła i Suwerena, Obrońcy Wiary, Rodzin i Naszych Dzieci – po wsze czasy należą do skarbnicy ducha narodowego i pozostają pod szczególną ochroną prawa.
Art. 2. Kto uwłacza Imieniu i Interesom JAROSŁAWA KACZYŃSKIEGO, JEGO śp. Matki Jadwigi i Brata Bliźniaka, bratanicy Marty wraz z przychówkiem i aktualnym mężem oraz każdej rzeczy, która JEGO jest, w tym szczególnie spółce Srebrna i partii PiS, podlega karze więzienia do lat 5.
Art. 3. Wykonanie ustawy niniejszej porucza się Ministrowi Sprawiedliwości, a w ramach dopuszczalnego samosądu – za odpowiednią opłatą oddziałowi Moherowych Beretów Radia Maryja i TV Trwam.
Art. 4. Ustawa niniejsza wchodzi w życie z dniem ogłoszenia i przenigdy nie może być uchylona.

Autor: prof. Joanna Senyszyn
Więcej: efaktyimity.eu

Artykuł pochodzi z numeru tygodnika Fakty i Mity

Joanna Senyszyn

Kobieta, która się Kościołowi nie kłania, ateistka, feministka, profesorka, rektorka, dziekanka, promotorka, posłanka, europosłanka, działaczka społeczna, obrończyni uciśnionych, felietonistka, blogerka, autorka aforyzmów i limeryków, matka terminów: „kaczyzm”, „Rzeczpospolita Obojga Kaczorów”, „katole”, „kaczoprawica”, „PiSokrzyżowcy”, stara komuszyca i wczesna solidaruszyca. Dwukrotna laureatka „Lustra Szkła Kontaktowego” (TVN24) dla najbardziej lubianego polityka. W „Faktach i Mitach” pisze felietony ku pokrzepieniu serc w czasach kaczystowskiej zarazy. (Szanowana przez współpracowników za inteligencję, poczucie humoru oraz celną ripostę – przyp. red.).