Gdańsk – miasto wolnego wyboru

Wybory prezydenckie w Gdańsku odbędą się 3 marca. Udział w pojedynku weźmie zaledwie trzech kandydatów. Największe partie, zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami, nie wystawiły swoich przedstawicieli.

(…) mieszkańcy zdecydują, czy chcą podtrzymać wizję Adamowicza. Niekwestionowaną faworytką wyborów jest Aleksandra Dulkiewicz, zastępczyni Adamowicza w latach 2017–2019 i obecna komisarz miasta. Kandydatka wystawiona przez KWW „Wszystko dla Gdańska” przez lata była związana z Platformą Obywatelską, jednak od czasu sporu między PO a Adamowiczem jest bezpartyjna. Aleksandrę Dulkiewicz poparła niemal cała opozycja, w tym Koalicja Obywatelska i SLD.
Najbardziej liczącym się przeciwnikiem Dulkiewicz jest Marek Skiba z KWW „Odpowiedzialni – Gdańsk”, działacz katolicki i przedsiębiorca budowlany. Skiba stawia na rodzinę, tradycyjne wartości i liberalizm gospodarczy. O ekonomii mówi niewiele. Zamiast tego potępia „Model na rzecz równego traktowania” i zarzuca miejskim włodarzom promocję rozwiązłości. Seks jest zresztą w centrum kampanii Skiby. Złote myśli kandydata budzą skojarzenia z tezami stawianymi przez ks. Oko i ojca inkasenta.…

Aut. Norman Tabor
Więcej: efaktyimity.eu

Artykuł pochodzi z numeru 0 tygodnika Fakty i Mity

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *