Strach i histeria sprawiają, że ludzie zaczynają działać irracjonalnie i destrukcyjnie, co koniec końców może mieć dużo gorsze konsekwencje niż wirus sam w sobie.

Dzisiaj był dobry dzień. Udało się złapać i odizolować właściciela warzywniaka. Według ściśle zweryfikowanych plotek, nosił ubrania wyprodukowane w Chinach i nie przekazał ich do spalenia zgodnie z zarządzeniem władz. Potem złapano i odizolowano bibliotekarza. Wbrew zarządzeniom rozmawiał z osobą z innego miasta, która rozmawiała na Skype z osobą z Włoch. Zgodnie z rozkazem władz spaliliśmy ich domy, a potem przez przypadek spalono dom siostry farmaceuty, która mieszkała obok bibliotekarza. Siostra i jej rodzina nie mieli czasu na ucieczkę. Cel jednak zawsze uświęca środki. Najważniejsze jest powstrzymanie epidemii i niepoddanie się panice…

Wirus w koronie

Choroba COVID-19 wywołana przez nowy koronawirus jest przerażająca. Rozprzestrzenia się po całym globie bardzo szybko. Nie ma na nią i długo jeszcze nie będzie żadnej szczepionki ani lekarstwa. Nie wiemy, jaki ma wskaźnik śmiertelności. Nie wiemy również ile osób zostało nią zarażonych i z jakim skutkiem. Wiadomo, że około 80 proc. przechodzi COVID-19 w miarę łagodny sposób oraz że koronawirus jest najbardziej niebezpieczny dla ludzi w podeszłym wieku i osób, które mają w wyniku innych schorzeń obniżoną odporność.

Dalsza część artykułu dostępna dla posiadaczy prenumeraty cyfrowej. Wykup dostęp już za 4 zł!
Zaloguj się lub Wykup
Sprawdź Wykup
Anuluj
Pełny dostęp do treści na 7 dni za 4 zł.
Pełny dostęp do treści na 30 dni za 15 zł.
Pełny dostęp do treści na 90 dni za 40 zł.
Pełny dostęp do treści na 180 dni za 70 zł.
Odblokuj na 7 dni
Odblokuj na 30 dni
Sprawdź
Odblokuj na 90 dni
Odblokuj na 180 dni
Odblokuj
Anuluj

Facebook Comments