Biała Podlaska postawiła na pomniki. Łączy je jedno nazwisko, jedna data i osoba jednego senatora.

Polityk ów to Grzegorz Bierecki, jeden z najbogatszych parlamentarzystów PiS i były prezes Krajowej Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej.

Drugiego maja 2017 r. uroczystego odsłonięcia pomnika pary prezydenckiej w Białej Podlaskiej dokonał sam Jarosław Kaczyński. „To trzeci pomnik pary prezydenckiej w Polsce i myślę, że będzie najpiękniejszy. Stanie się wielką ozdobą miasta. Rok temu apelowałem o wybudowanie pomnika. Podlasianie dobrze wykonują swoje obowiązki. Środki zostały zebrane” – chwalił się senator Bierecki.

Drugiego maja 2020 r., również dzięki staraniom senatora Biereckiego, odsłonięto kolejny pomnik Kaczyńskiego. Tym razem Bogusława, urodzonego właśnie w tym dniu w Białej Podlaskiej znanego krytyka i dziennikarza muzycznego. Prawie 30 lat prowadził Europejski Festiwal im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju. Poświęcał się bez reszty temu przedsięwzięciu. Niespodziewanie, w 2012 r. decyzją ówczesnego burmistrza miasta został od tego odsunięty. Wcześniej, po ponad 25 latach, TVP zrezygnowała z jego programu „Rewelacja miesiąca”. Był to początek końca jego kariery. Pomnik stoi w parku Radziwiłłowskim w pobliżu szkoły muzycznej. Niestety, w związku z pandemią odsłonięcie odbyło się bez planowej pompy. Impreza jednak się odbędzie, kiedy wirus trochę odpuści.

Ciekawe, czy senator Bierecki znajdzie jeszcze innych Kaczyńskich godnych osobnych monumentów w Białej Podlaskiej. Jeżeli tak, to uroczystość musi być drugiego maja, zgodnie z rozpoczętą tradycją. Dopiero wtedy wszyscy docenią poczucie humoru pana senatora.

Facebook Comments
Poprzedni artykułRozum w czasach zarazy
Następny artykułCo tam, panie w Watykanie (12)
Dziennikarz związany z „FiM” z przerwami od 2001 r. Mieszka i pracuje na trudnym terenie południowo-wschodniej Polski. Interesuje się tematyką społeczną, gospodarczą, historyczną, mniejszościami narodowymi, religijnymi i wszystkim co nietypowe. Pracował dla wielu regionalnych i ogólnopolskich tytułów prasowych. Charakteryzuje go wrodzona tolerancja na głupotę swoją i innych oraz trudny charakter. (Jedną z jego zalet jest to, że zna swoje wady – przyp. red.).