Kadry towarzysza ministra

Do dymisji szykują się najbardziej zaufani ludzie Jarosława Zielińskiego, wiceszefa MSWiA. To skutek przygotowywanego raportu Najwyższej Izby Kontroli o sytuacji w Policji.
„NIK obecnie prowadzi czynności kontrolne w ramach doraźnej kontroli pn. Organizacja i warunki służby funkcjonariuszy wybranych jednostek organizacyjnych podlaskiego garnizonu Policji. Wyniki kontroli będą znane najprawdopodobniej w IV kwartale br.” – informuje zespół prasowy Najwyższej Izby Kontroli.

Przypomnijmy, że kontrola w tym garnizonie prowadzona jest na wniosek posłanki Bożeny Kamińskiej. To ona od ubiegłego roku stała się nieformalną rzeczniczką funkcjonariuszy, którzy skarżą się, że Jarosław Zieliński, pisowski baron z Suwałk i sekretarz stanu w MSWiA, uczynił z podlaskiej policji swój prywatny folwark ze wszelkimi możliwymi konsekwencjami: nepotyzmem, kolesiostwem, powiększającą się pulą wakatów, złą organizacją pracy oraz masową produkcją policyjnych dyscyplinarek („FiM” 15/2019).

Musi być więc naprawdę „grubo”, bo na początku zakładano, że kontrola zostanie zakończona w maju, a teraz okazuje się, iż zostanie przedłużona, i to bynajmniej nie z lenistwa inspektorów…
Autor Wacław Jerzy Koniecpolski
Więcej efaktyimity.eu

Artykuł pochodzi z numeru 29/2019 tygodnika Fakty i Mity