40 mln zł – tyle z budżetu państwa trafi do kościelnej kasy.

W podziemiach katowickiej katedry powstanie Panteon Górnośląski – multimedialna wystawa, która opowie dzieje polskiego Śląska i upamiętni osoby ważne dla regionu w ostatnim stuleciu. Choć jeszcze nie wiadomo jakie konkretnie… umowa została już uroczyście podpisana przy dźwiękach „Boże coś Polskę” Sygnatariuszami umowy są metropolita katowicki abp Wiktor Skworc, który udostępnia podziemia katedry, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Jarosław Sellin, marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski i wicemarszałek Wojciech Kałuża oraz prezydent Katowic Marcin Krupa.

Co tu się odpierdendoliło? 😱

Opublikowany przez Radosława Marczuka Wtorek, 18 lutego 2020

Otwarcie Panteonu zaplanowano na czerwiec 2022 roku. Ekspozycja wypełni wysokie i puste podziemia katedry. Koszt inwestycji oszacowano na ponad 40 mln zł. Większość pochłonie remont podziemi katedry.

Tymczasem Górnośląskie Centrum zdrowia Dziecka, tnie koszty i zwalnia pracowników. Nowiutki, nowoczesny i niezbędny do pracy rezonans magnetyczny jaki trafił do tego szpitala kupiła WOŚP! Za 40 mln można byłoby kupić 6 takich rezonansów i 8 karetek!

Facebook Comments
Poprzedni artykułNawrócenia
Następny artykułPolak idealny
Katarzyna Wilk-Wojtczak
Od czterech lat niezmiennie 30-latka. Absolwentka filologii polskiej; z mediami związana od 2012 r. Debiut dziennikarski w gazecie lokalnej „Nowy Tydzień” (woj. lubelskie), gdzie zajmowała się tzw. kryminałką. Okazało się to jednak za mało hardcorowe. Zaliczyła epizody w łódzkim radiu (Parada) i lokalnym dzienniku („Express Ilustrowany”), a od 2016 r. ostrzy pazury na księżach. Chowa je po przekroczeniu progu domu, gdzie zmienia się w troskliwą mamę bliźniaków. Miłośniczka zwierząt i sportu ekstremalnego – ciuchlandy, secondhandy i szmateksy. Lepiej odnajduje się w internecie niż w kuchni, co przyprawia jej męża o kolejne siwe włosy. (Jest prawdziwą Wilczycą, walczącą do końca o swoje, choć zdarza się, że nie ma racji – przyp. red).