W Rzeszowie Terlecki kleju nie wąchał, lecz i tak sprawiał wrażenie wielce pobudzonego.

– Ale ten „Pies” na nich naszczekał – taki komentarz usłyszałem podczas przerwy kawowej w podrzeszowskich Jasionkach. W czasie XIII Forum Europa – Ukraina. Corocznego spotkania polityków, ekspertów, publicystów z Ukrainy, Polski i innych państw europejskich. Licznych, nierzadko burzliwych dyskusji i bardziej już uroczystych, stonowanych sesji plenarnych.

Głos „Psa” jeszcze nieraz był potem komentowany w kuluarach Forum. Pochodził bowiem z ust pana wicemarszałka Sejmu RP Ryszarda Terleckiego. Zwanego w Polsce południowej „Psem” ze względu na heroiczną, antysystemową młodość prominentnego dziś polityka Prawa i Sprawiedliwości.

Dalsza część artykułu dostępna dla posiadaczy prenumeraty cyfrowej. Wykup dostęp już za 4 zł!
Zaloguj się lub Wykup
Sprawdź Wykup
Anuluj
Pełny dostęp do treści na 7 dni za 4 zł.
Pełny dostęp do treści na 30 dni za 15 zł.
Pełny dostęp do treści na 90 dni za 40 zł.
Pełny dostęp do treści na 180 dni za 70 zł.
Odblokuj na 7 dni
Odblokuj na 30 dni
Sprawdź
Odblokuj na 90 dni
Odblokuj na 180 dni
Odblokuj
Anuluj

Facebook Comments
Poprzedni artykułSeks po papiesku
Następny artykułFakty
Piotr Gadzinowski
Poseł na Sejm RP w latach 1997–2007. Redaktor i felietonista w: „itd”, „Trybunie”, „NIE”, Lewica24. Publikował też w „Przeglądzie Tygodniowym”, „Sztandarze Młodych”, „Przeglądzie”, „Dziś”, Onecie, Strajku, „Gazecie Wyborczej”, „Polityce”, mediach chińskich. Publicysta, komentator radiowy i telewizyjny, scenarzysta, wykładowca akademicki. Autor i współautor ośmiu książek poświęconych kulturze i polityce. Odznaczony medalem Zasłużony dla Kultury „Gloria Artis” oraz „Tęczowym Laurem”, „Srebrnymi Ustami” i „Złotą Odznaką” Stowarzyszenia Filmowców Polskich. (Wielbiciel i znawca orientalnych potraw, w tym trunków – przyp. red).