Czy dobry Bóg postanowił rozprawić się z ludźmi zsyłając na nich koronawirusa? Zapytaliśmy o to naszego redakcyjnego Kolegę i znakomitego biblistę pana Bolesława Parmę. Spokojnie, wygląda na to, że aż tak źle nie jest…

Jeden z Czytelników pyta: „Czy koronawirus to plaga od Boga, żeby ludzie się opamiętali, porzucili bezbożne życie i zwrócili się do Boga? Pytam o to, bo od jakiegoś czasu czytam Biblię i interesuje mnie wszystko, co księga ta mówi na temat plag i zdrowia”.
No cóż…

Zacznę od tego, że Biblia mówi o plagach egipskich (czyt. także na str. 25) oraz o plagach, które mają nastąpić w czasach końca. Te ostatnie, o których mówi Apokalipsa św. Jana, mają dotknąć cały świat. W opisie nic jednak nie wskazuje, żeby je łączyć z obecnym koronawirusem. Poza tym apokaliptyczne plagi nikogo też nie przywiodą do opamiętania i nawrócenia. Wręcz przeciwnie, ludzie nimi dotknięci jeszcze bardziej będą bluźnić Bogu (por. Ap 16,9.11.21).

Dalsza część artykułu dostępna dla posiadaczy prenumeraty cyfrowej. Wykup dostęp już za 4 zł!
Zaloguj się lub Wykup
Sprawdź Wykup
Anuluj
Pełny dostęp do treści na 7 dni za 4 zł.
Pełny dostęp do treści na 30 dni za 15 zł.
Pełny dostęp do treści na 90 dni za 40 zł.
Pełny dostęp do treści na 180 dni za 70 zł.
Odblokuj na 7 dni
Odblokuj na 30 dni
Sprawdź
Odblokuj na 90 dni
Odblokuj na 180 dni
Odblokuj
Anuluj

Facebook Comments
Poprzedni artykułKapelan zakaźny
Następny artykułKorona kościoła w wirusie
Bolesław Parma
Absolwent Seminarium Duchownego Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Podkowie Leśnej. Jest żonaty, ma dwie dorosłe córki i syna. Od 35 lat prowadzi działalność kaznodziejsko-duszpasterską w autonomicznych zborach protestanckich. Przez kilka lat prowadził ją również wśród osób uzależnionych od alkoholu. W 2000 r. rozpoczął współpracę z tygodnikiem „Fakty i Mity”, która trwa aż do teraz. Owocem tej współpracy – artykułów, które ukazywały się w „FiM” – jest kilka książek: „Prawda o dogmatach Kościoła katolickiego”, „Przypowieści Jezusa”, „Niepokorni synowie Kościoła”, „Pytania dotyczące Biblii”, „Pytania i odpowiedzi”, „Biblia, wiara, religia” oraz „Świat i Kościół w proroczej perspektywie”. Pasjonuje go biblistyka, historia, archeologia, literatura. Urzeka piękno gór, lasów, przyrody. Wolne chwile lubi spędzać przy dobrym filmie, książce, muzyce. Amatorsko sam gra na gitarze i harmonijce ustnej. (Wspaniale śpiewa! Ma serce anioła i duszę czystą jak woda z najczystszego źródła – przyp. red.).