Protestancki Kościół Mocy ewangelizuje katolików na… Jasnej Górze, dowodząc, że w poszukiwaniu Boga nie potrzeba księży. W religiantach takie koncepcje budzą grozę.

Kościół Chrześcijan Pełnej Ewangelii Obozu Bożego, znany jako Kościół Mocy, prowadzi rekolekcje m.in. w katolickim Sanktuarium Matki Bożej na Jasnej Górze. Pastorzy przekonują tam wiernych, że w poszukiwaniu Boga nie potrzeba księży. Antyklerykalna wymowa kazań głoszonych przez protestantów wzbudza zaniepokojenie ultrakatoli, którzy wyrażają je dobitnie na stronie ZChrystusem.pl.

Według ich relacji, jeden z pastorów miał „wtargnąć” do świątyni w służbowym stroju. „Wierni siedzieli spokojnie i słuchali, bo myśleli, że to kapłan do nich przemawia” – napisał oburzony użytkownik przeznaczonego dla konserwatywnych katolików forum.

Temat podchwycił oczywiście portal internetowy stacji telewizyjnej TVP Info. Dziennikarze napisali, że uczestnicy protestanckiego zgromadzenia zostali wyrzuceni z katolickiego obiektu przez ochroniarzy. Przypomnieli równocześnie „ciemne karty” z życia Artura Cerońskiego, założyciela Kościoła Mocy. Mężczyzna miał przebywać w więzieniu za zabójstwo. Sam Ceroński nie ukrywa jednak swojej przeszłości i wielokrotnie mówi o niej, by pokazać wiernym, że przemiana oraz przeorientowanie wartości jest możliwe.

„Handlowałem też narkotykami. Dziś muszę pracować miesiąc, żeby zarobić tyle, co wtedy w jeden dzień” – bez ogródek wyznaje w wywiadzie dla serwisu Nowiny24.pl.

W Nowym Testamencie napisano: „Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni; nie potępiajcie, a nie będziecie potępieni; odpuszczajcie, a będzie wam odpuszczone” – pracownicy TVP Info i pobożnisie z ZChrystusem.pl powinni o tym pamiętać. Szczególnie ci pierwsi, ponieważ po upadku „dobrej zmiany” mogą mieć poważne problemy ze znalezieniem pracy… I to właśnie z uwagi na mętną przeszłość.

Facebook Comments
Poprzedni artykułKs. Tomasz Jegierski: Oskarżam!
Następny artykułKoronawirus może nam naskoczyć!
Urodziłem się w 1996 roku. Pochodzę z Wybrzeża i przez całe życie mieszkam w województwie zachodniopomorskim. Obecnie kończę studia licencjackie na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Szczecińskiego. (Głęboko wierzy w to, że zdoła poprawić świat, ale młody wiek usprawiedliwia tę naiwność - przy. red.).