Papież rozpoczął proces beatyfikacyjny zakonnicy zamordowanej przez satanistów. Kobieta jest tylko jedną z ofiar międzyreligijnych walk.

Satanizm to jedna z kilku tysięcy (od 4 do nawet 10 tys.) religii na kuli ziemskiej. Wyznawcy Lucyfera, jak przed wiekami chrześcijanie, rozwijają działalność w duchu prozelityzmu – agitują, uczestniczą w kształtowaniu kultury i tworzą kościoły. Pierwsza legalnie zarejestrowana wspólnota satanistyczna powstała w USA.

Kościół Szatana Antona Szandora LaVeya założono już 30 kwietnia 1966 r. Zgromadzenie posiada własnych kapłanów, wiernych i sympatyków, których liczba może sięgać nawet kilkudziesięciu tysięcy w samych Stanach Zjednoczonych. Wspólnoty lucyferian powstały także w Kanadzie, Europie i krajach Ameryki Południowej. Czerwiec 2020 r. przyniósł niespodziankę w postaci zalegalizowania satanizmu w Republice Południowej Afryki („FiM” 25/2020).

Wzrost zainteresowania kultem Lucyfera dał do myślenia Stolicy Apostolskiej. „Proboszcz świata” przypomniał sobie w ostatnim czasie o zapomnianej siostrze Laurze Mainetti (1939–2000), która zginęła z rąk kultystów we włoskiej Lombardii.

Dalsza część artykułu dostępna dla posiadaczy prenumeraty cyfrowej. Wykup dostęp już za 4 zł!
Zaloguj się lub Wykup
Sprawdź Wykup
Anuluj
Pełny dostęp do treści na 7 dni za 4 zł.
Pełny dostęp do treści na 30 dni za 15 zł.
Pełny dostęp do treści na 90 dni za 40 zł.
Pełny dostęp do treści na 180 dni za 70 zł.
Odblokuj na 7 dni
Odblokuj na 30 dni
Sprawdź
Odblokuj na 90 dni
Odblokuj na 180 dni
Odblokuj
Anuluj

Facebook Comments
Poprzedni artykułChrześcijańskie życzenie śmierci
Następny artykułGlobalna gmina
Norman Tabor
Urodziłem się w 1996 roku. Pochodzę z Wybrzeża i przez całe życie mieszkam w województwie zachodniopomorskim. Obecnie kończę studia licencjackie na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Szczecińskiego. (Głęboko wierzy w to, że zdoła poprawić świat, ale młody wiek usprawiedliwia tę naiwność - przy. red.).