Dziś (19 marca) w południe Ksiądz Michał Gaszczyński z parafii Św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Czernicach Borowych odbędzie lot z relikwiami nad powiatem przasnyskim. To kolejny lot, który ma uchronić wiernych od epidemii.

Epidemia korona wirusa codziennie uświadamia nam w jakiej epoce zatrzymali się polscy duchowni. Średniowieczna mentalność korzysta jednak z ochotą z dóbr cywilizacji. I tak wiedzieliśmy już księdza Zbigniewa Wykę z Mierzyna (woj. zachodniopomorskie), który stojąc na platformie ciężarówki jeździł po całej miejscowości  „by wspierać wiernych”.

„Ten znak, który Pan dopuszcza, w postaci bolesnej i dramatycznej pandemii wirusa, powinien być właściwie odczytany, że nie jesteśmy samowystarczalni, że życie ludzkie jest bezcennym darem. Cała ta sytuacja pokazuje nam, czy my naprawdę wierzymy, czy pozorujemy wiarę, to probierz naszej wiary. Trudno jest prognozować, co będzie w przyszłości, dlatego postanowiłem, jako proboszcz parafii MB Bolesnej w Mierzynie, że w niedzielę 15 marca o godzinie 15 wyruszę z Najświętszym Sakramentem, na platformie samochodu, po wszystkich ulicach naszej wspólnoty, by Nasz Pan Miłosierny Bóg w Najświętszej Hostii ukryty, przez moje dłonie błogosławił naszej ziemi, chronił nas i nasze domy przed wszelkim niebezpieczeństwem” – czytamy na stronie parafii.

Dalsza część artykułu dostępna dla posiadaczy prenumeraty cyfrowej. Wykup dostęp już za 4 zł!
Zaloguj się lub Wykup
Sprawdź Wykup
Anuluj
Pełny dostęp do treści na 7 dni za 4 zł.
Pełny dostęp do treści na 30 dni za 15 zł.
Pełny dostęp do treści na 90 dni za 40 zł.
Pełny dostęp do treści na 180 dni za 70 zł.
Odblokuj na 7 dni
Odblokuj na 30 dni
Sprawdź
Odblokuj na 90 dni
Odblokuj na 180 dni
Odblokuj
Anuluj

Facebook Comments
Poprzedni artykułWspólny apel Lewicy
Następny artykułŚwiętym obrazkiem w koronawirusa
Katarzyna Wilk-Wojtczak
Od czterech lat niezmiennie 30-latka. Absolwentka filologii polskiej; z mediami związana od 2012 r. Debiut dziennikarski w gazecie lokalnej „Nowy Tydzień” (woj. lubelskie), gdzie zajmowała się tzw. kryminałką. Okazało się to jednak za mało hardcorowe. Zaliczyła epizody w łódzkim radiu (Parada) i lokalnym dzienniku („Express Ilustrowany”), a od 2016 r. ostrzy pazury na księżach. Chowa je po przekroczeniu progu domu, gdzie zmienia się w troskliwą mamę bliźniaków. Miłośniczka zwierząt i sportu ekstremalnego – ciuchlandy, secondhandy i szmateksy. Lepiej odnajduje się w internecie niż w kuchni, co przyprawia jej męża o kolejne siwe włosy. (Jest prawdziwą Wilczycą, walczącą do końca o swoje, choć zdarza się, że nie ma racji – przyp. red).