To właśnie w Wielkanoc dochodzi do największej liczby aktów przemocy, wymierzonych w wyznawców Jezusa Chrystusa.

Wielkanoc jest dla chrześcijan dniem radości, najważniejszym świętem oraz okazją do zadumy i spotkań z rodziną. Brutalni fanatycy i ekstremiści nie mają jednak żadnych skrupułów. Od lat wyznawcy chrystianizmu są w tym czasie atakowani przez morderców, których jedynym celem jest pozbycie się największej ilości „niewiernych” lub przedstawicieli rzekomo zagrażających im „wrogich” narodów.

Terror w olśniewającym kraju

Najbardziej niesławnym wydarzeniem w historii obchodów Wielkanocy na świecie jest zamach z 21 kwietnia 2019 r. Muzułmańscy fundamentaliści zdetonowali wówczas ładunki wybuchowe w trzech świątyniach chrześcijańskich i trzech luksusowych hotelach w stolicy Sri Lanki – Kolombo. Śmierć poniosło łącznie 259 osób, a ponad 500 zostało rannych.

Dalsza część artykułu dostępna dla posiadaczy prenumeraty cyfrowej. Wykup dostęp już za 4 zł!
Zaloguj się lub Wykup
Sprawdź Wykup
Anuluj
Pełny dostęp do treści na 7 dni za 4 zł.
Pełny dostęp do treści na 30 dni za 15 zł.
Pełny dostęp do treści na 90 dni za 40 zł.
Pełny dostęp do treści na 180 dni za 70 zł.
Odblokuj na 7 dni
Odblokuj na 30 dni
Sprawdź
Odblokuj na 90 dni
Odblokuj na 180 dni
Odblokuj
Anuluj

Facebook Comments
Poprzedni artykułPonad prawem, wbrew rozsądkowi
Następny artykułZ diabelską wizytą
Urodziłem się w 1996 roku. Pochodzę z Wybrzeża i przez całe życie mieszkam w województwie zachodniopomorskim. Obecnie kończę studia licencjackie na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Szczecińskiego. (Głęboko wierzy w to, że zdoła poprawić świat, ale młody wiek usprawiedliwia tę naiwność - przy. red.).