Ksiądz został streamerem. Prowadzi kanał, na którym gra w „strzelankę”.

Nowa forma ewangelizacyjna medialnej gwiazdy internetu, ojca Szustaka, zdobywa coraz więcej fanów. Na prowadzonym od 2014 r. kanale YouTube ks. Adam gra w „Uncharted 4: Kres złodzieja”.

– Co to będzie, co to będzie, kochani, to nikt nie wie. Czegoś takiego jeszcze nigdy nie było chyba w świecie, żeby „ksiundz” grał w grę i gadał przy tym… To będzie jak na tych wszystkich streamach. Prawdopodobnie to będzie jakiś kabaret, prawdopodobnie zginę 50 razy w ciągu minuty! – mówi do widzów swojego kanału o. Adam Szustak, dominikanin, założyciel „Langusty na palmie”.

Jego kanał ma 656 tys. subskrypcji. Wierni oraz niewierni fani gry mogą obserwować, jak podczas kilkudziesięciominutowych nagrań ksiądz ucieka motorówką, strzela do bandytów, włamuje się do domów. W sieci jest już dziesięć części tej produkcji. Z każdej duchowny wyciąga wnioski rodem z nauk katolickich.

– Żeby pokonać zło, nie możesz tego zrobić sam. Musisz mieć kogoś, z kim to zrobisz. Nie możesz pokonać słabości, grzechu, jak nie poprosisz kogoś o pomoc – twierdzi w jednym z odcinków Szustak, tłumacząc, co spotkało go tego dnia na ekranie. – Na moim kanale jest dużo poważnych treści, może czas na coś takiego? Mam nadzieję, że na taką głupotę trafi ktoś, kto wpisze sobie „Uncharted”, bo będzie czegoś szukał. Może trafi na ten film? Może coś do niego dotrze? – zastanawia się i dodaje. – Nie grajcie za dużo. Życie w realu jest znacznie lepsze i znacznie ciekawsze.

Życie, jak widać, wszędzie miesza się z fikcją, ale na tym chyba właśnie polega… religia.

Facebook Comments