Nocny nalot na plebanię w Ziemięcicach zakończył się zabezpieczeniem sprzętu elektronicznego proboszcza Józefa G., usunięciem go z parafii i prokuratorskim śledztwem. Chodzi o pedofilię.


– W środę przed świętem Bożego Ciała do delegata biskupa ds. ochrony dzieci i młodzieży zgłosiła się kobieta wraz z trzema nastoletnimi synami, zawiadamiając, że zostali pokrzywdzeni przez proboszcza parafii św. Jadwigi w Ziemięcicach – mówi w rozmowie z „FiM” ks. Krystian Piechaczek, rzecznik prasowy kurii w Gliwicach. – Delegat natychmiast zawiadomił prokuraturę i uruchomił dochodzenie kościelne – dodaje ksiądz, ale nie zdradza, o ilu poszkodowanych może chodzić.

Dalsza część artykułu dostępna dla posiadaczy prenumeraty cyfrowej. Wykup dostęp już za 4 zł!
Zaloguj się lub Wykup
Sprawdź Wykup
Anuluj
Pełny dostęp do treści na 7 dni za 4 zł.
Pełny dostęp do treści na 30 dni za 15 zł.
Pełny dostęp do treści na 90 dni za 40 zł.
Pełny dostęp do treści na 180 dni za 70 zł.
Odblokuj na 7 dni
Odblokuj na 30 dni
Sprawdź
Odblokuj na 90 dni
Odblokuj na 180 dni
Odblokuj
Anuluj

Facebook Comments
Poprzedni artykułRozgrywki międzypiekielne
Następny artykułOjciec Pedofil
Od czterech lat niezmiennie 30-latka. Absolwentka filologii polskiej; z mediami związana od 2012 r. Debiut dziennikarski w gazecie lokalnej „Nowy Tydzień” (woj. lubelskie), gdzie zajmowała się tzw. kryminałką. Okazało się to jednak za mało hardcorowe. Zaliczyła epizody w łódzkim radiu (Parada) i lokalnym dzienniku („Express Ilustrowany”), a od 2016 r. ostrzy pazury na księżach. Chowa je po przekroczeniu progu domu, gdzie zmienia się w troskliwą mamę bliźniaków. Miłośniczka zwierząt i sportu ekstremalnego – ciuchlandy, secondhandy i szmateksy. Lepiej odnajduje się w internecie niż w kuchni, co przyprawia jej męża o kolejne siwe włosy. (Jest prawdziwą Wilczycą, walczącą do końca o swoje, choć zdarza się, że nie ma racji – przyp. red).