Po legendarnym Panu Tik-Taku i Fasolkach, przyszedł czas na księdza, który tańczy, skacze po schodach i udaje, że śpiewa. Chce w ten sposób ewangelizować młodzież.

TikTok to obecnie jedna z najczęściej pobieranych aplikacji mobilnych. Umożliwia tworzenie i publikowanie krótkich, 15-sekundowych, materiałów wideo. Użytkownicy platformy – najczęściej nastoletni – udostępniają tam głównie układy taneczne lub nagrania typu lip sync, na których poruszają ustami do wybranego podkładu muzycznego udając, że śpiewają. Popularnymi w serwisie formatami są również tzw. challenge oraz trendy. Platformę postanowił wykorzystać do ewangelizacji ksiądz Kamil Wyszyński z parafii pw. św. Józefa w Olsztynie.

Dalsza część artykułu dostępna dla posiadaczy prenumeraty cyfrowej. Wykup dostęp już za 4 zł!
Zaloguj się lub Wykup
Sprawdź Wykup
Anuluj
Pełny dostęp do treści na 7 dni za 4 zł.
Pełny dostęp do treści na 30 dni za 15 zł.
Pełny dostęp do treści na 90 dni za 40 zł.
Pełny dostęp do treści na 180 dni za 70 zł.
Odblokuj na 7 dni
Odblokuj na 30 dni
Sprawdź
Odblokuj na 90 dni
Odblokuj na 180 dni
Odblokuj
Anuluj

Facebook Comments
Poprzedni artykułDość zabawy w chowanego!
Następny artykułMinistranci nie ministrowie
Katarzyna Wilk-Wojtczak
Od czterech lat niezmiennie 30-latka. Absolwentka filologii polskiej; z mediami związana od 2012 r. Debiut dziennikarski w gazecie lokalnej „Nowy Tydzień” (woj. lubelskie), gdzie zajmowała się tzw. kryminałką. Okazało się to jednak za mało hardcorowe. Zaliczyła epizody w łódzkim radiu (Parada) i lokalnym dzienniku („Express Ilustrowany”), a od 2016 r. ostrzy pazury na księżach. Chowa je po przekroczeniu progu domu, gdzie zmienia się w troskliwą mamę bliźniaków. Miłośniczka zwierząt i sportu ekstremalnego – ciuchlandy, secondhandy i szmateksy. Lepiej odnajduje się w internecie niż w kuchni, co przyprawia jej męża o kolejne siwe włosy. (Jest prawdziwą Wilczycą, walczącą do końca o swoje, choć zdarza się, że nie ma racji – przyp. red).