Z prowokacji w formie filmu opublikowanej przez Zbigniewa Stonogę wynika, że proboszcz parafii w Ostrowie Wielkopolskim jest aktywnym uczestnikiem internetowych forów gejowskich.

– Najpierw w rozmowie z rzekomym 16-latkiem opisywał swoje preferencje seksualne. Potem umówił się na spotkanie i czekał pod marketem w Ostrowie Wlkp. Ale na spotkanie nie przyjechał nastolatek, lecz mój współpracownik z włączoną kamerą. Ksiądz szybko odjechał – informuje na swoim profilu Stonoga.

Na nagraniu proboszcz błaga, żeby autor prowokacji nie ujawniał sprawy.

– Daj mi szansę nawrócenia się. Zostałem proboszczem, wolność uderzyła mi do głowy. Nie ma kogoś obok, kto by coś powiedział. Daj mi miesiąc, żebym się ogarnął. Nie będę już się bawił w takie „wyjścia” – mówi na nagraniu.

Niedługo po zdarzeniu na facebookowym profilu księdza pojawiła się prośba „o gorącą modlitwę w bardzo ważnej intencji”. Wśród komentarzy pod postem pojawiła się informacja, jakoby ksiądz targnął się na swoje życie. Zbigniew Stonoga zaprzecza tym wieściom, twierdząc, że to on zadzwonił na policję informując, że duchowny może zamierzać targnąć się na swoje życie.

– Weryfikujemy pojawiające się informacje – zaznacza Małgorzata Michaś z ostrowskiej policji.

Księdzu nie grożą w zasadzie żadne sankcje karne, ale poniósł już konsekwencje wynikające z kodeksu prawa kanonicznego.

– Został odwołany z urzędu proboszcza i zawieszony w wykonywaniu czynności kapłańskich. Z informacji, jakie posiadamy, wiemy, że ksiądz próbował popełnić samobójstwo i został przewieziony do szpitala w Ostrowie Wlkp. – mówi ks. Marcin Papuziński, rzecznik kurii w Kaliszu.

Facebook Comments