Tygodnik „Fakty i Mity” rozpoczął współpracę z Kubą Wątłym. Znany z bezkompromisowości i krytyki kościoła dziennikarz i publicysta, w stałej rubryce „#Halo, tu Kuba Wątły” komentować będzie aktualne wydarzenia społeczne i polityczne.

Wątły przygodę dziennikarską rozpoczął w 1994 r. w Radiu Radom, następnie związany był m.in. z Radiem Zet, Radiem Plus i Polskim Radiem BIS. Od 2009 r. do lipca 2019 r. był dziennikarzem Superstacji, gdzie prowadził dwa programy: „Krzywe zwierciadło” i „Suma tygodnia”. Od kilku lat Wątły aktywnie działa w mediach społecznościowych stworzył m.in. Kuba Wątły TV na portalu Youtube i Kuba Wątły TV3 na Facebooku. W ramach Fundacji Obywatelskiej realizuje projekt dostępnego w sieci Medium Obywatelskiego – Halo.Radio. Utworzone przez Kubę Wątłego radio rozpoczęło nadawać 1 października br.

Tygodnik „Fakty i Mity” (wydawca – Błaja News), jest ogólnopolskim tygodnikiem opinii o charakterze „nieklerykalnym”. Pismo istnieje na rynku od marca 2000 r. Według informacji wydawcy, średnia cotygodniowa sprzedaż „FiM” wynosi ok. 25 400 egzemplarzy.

Facebook Comments