Od czasu Oświecenia i rewolucji przemysłowej wierzono, że ludzkość prędko wyeliminuje choroby, wojny, przemoc i wszelkie klęski. A jak wygląda rzeczywistość? Dokładnie tak, jak czytamy w Ewangelii Mateusza: Powstanie naród przeciwko narodowi i królestwo przeciwko królestwu, i będzie głód, i mór, a miejscami trzęsienia ziemi (24,7).

Powyższe słowa precyzyjnie więc opisują wydarzenia dzisiejszej doby. A to wszystko dopiero początek boleści (Mt 24,8). Z Ewangelii Łukasza wynika bowiem, że będą znaki na słońcu, księżycu i na gwiazdach, a na ziemi lęk bezradnych narodów, gdy zahuczy morze i fale. Ludzie omdlewać będą z trwogi w oczekiwaniu tych rzeczy, które przyjdą na świat, bo moce niebios poruszą się (Łk 21,25–26). Czego ludzie boją się najbardziej?

Niebezpieczne czasy

Przede wszystkim powtórki z przeszłości. Przypomnijmy, że miniony wiek miał być wiekiem pokoju, a był najkrwawszym w dziejach ludzkości. Na skutek wojen zginęło ponad trzy razy więcej ludzi, niż w ciągu minionych dziewiętnastu wieków od narodzin Chrystusa.
Nasz świat może więc zawalić się każdego dnia, ponieważ nagromadzone pociski nuklearne są tysiące razy potężniejsze od tych użytych pod koniec II wojny światowej. Krótko mówiąc, żyjemy w niebezpiecznych czasach, w których wizja pokojowej przyszłości wielokrotnie legła w gruzach, a nowy wiek zaczął się najbardziej krwawym zamachem terrorystycznym w dziejach świata.

Dalsza część artykułu dostępna dla posiadaczy prenumeraty cyfrowej. Wykup dostęp już za 4 zł!
Zaloguj się lub Wykup
Sprawdź Wykup
Anuluj
Pełny dostęp do treści na 7 dni za 4 zł.
Pełny dostęp do treści na 30 dni za 15 zł.
Pełny dostęp do treści na 90 dni za 40 zł.
Pełny dostęp do treści na 180 dni za 70 zł.
Odblokuj na 7 dni
Odblokuj na 30 dni
Sprawdź
Odblokuj na 90 dni
Odblokuj na 180 dni
Odblokuj
Anuluj

Facebook Comments
Poprzedni artykułZa tęczę pod sąd
Następny artykułProwincjałki (7)
Absolwent Seminarium Duchownego Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Podkowie Leśnej. Jest żonaty, ma dwie dorosłe córki i syna. Od 35 lat prowadzi działalność kaznodziejsko-duszpasterską w autonomicznych zborach protestanckich. Przez kilka lat prowadził ją również wśród osób uzależnionych od alkoholu. W 2000 r. rozpoczął współpracę z tygodnikiem „Fakty i Mity”, która trwa aż do teraz. Owocem tej współpracy – artykułów, które ukazywały się w „FiM” – jest kilka książek: „Prawda o dogmatach Kościoła katolickiego”, „Przypowieści Jezusa”, „Niepokorni synowie Kościoła”, „Pytania dotyczące Biblii”, „Pytania i odpowiedzi”, „Biblia, wiara, religia” oraz „Świat i Kościół w proroczej perspektywie”. Pasjonuje go biblistyka, historia, archeologia, literatura. Urzeka piękno gór, lasów, przyrody. Wolne chwile lubi spędzać przy dobrym filmie, książce, muzyce. Amatorsko sam gra na gitarze i harmonijce ustnej. (Wspaniale śpiewa! Ma serce anioła i duszę czystą jak woda z najczystszego źródła – przyp. red.).