– Nikt ci nie uwierzy. Uwierzą mi, a ty będziesz miał jeszcze gorzej – mówił do 12-letniego chłopca ksiądz Dariusz R. , który wyzywał, bił i poniżał dziecko na lekcjach religii.

– Inne dzieci też dostawały od księdza, ale rodzice boją się o tym mówić. Nie chcą, żeby spotkało ich to samo, co rodzinę tego chłopca – mówi jedna z mieszkanek Polubicz Wiejskich.

Po trwającym prawie rok śledztwie Prokuratura Rejonowa w Parczewie skierowała do Sądu Rejonowego w Białej Podlaskiej akt oskarżenia przeciwko księdzu Dariuszowi R., proboszczowi parafii pw. św. Jana Ewangelisty w Polubiczach Wiejskich Drugich w gminie Wisznice (woj. lubelskie).

Dalsza część artykułu dostępna dla posiadaczy prenumeraty cyfrowej. Wykup dostęp już za 4 zł!
Zaloguj się lub Wykup
Sprawdź Wykup
Anuluj
Pełny dostęp do treści na 7 dni za 4 zł.
Pełny dostęp do treści na 30 dni za 15 zł.
Pełny dostęp do treści na 90 dni za 40 zł.
Pełny dostęp do treści na 180 dni za 70 zł.
Odblokuj na 7 dni
Odblokuj na 30 dni
Sprawdź
Odblokuj na 90 dni
Odblokuj na 180 dni
Odblokuj
Anuluj

Facebook Comments
Poprzedni artykuł„Zabawa w chowanego”. Film który musicie zobaczyć!
Następny artykuł„Zabawa w chowanego”. Najnowszy film Sekielskich już jest!
Katarzyna Wilk-Wojtczak
Od czterech lat niezmiennie 30-latka. Absolwentka filologii polskiej; z mediami związana od 2012 r. Debiut dziennikarski w gazecie lokalnej „Nowy Tydzień” (woj. lubelskie), gdzie zajmowała się tzw. kryminałką. Okazało się to jednak za mało hardcorowe. Zaliczyła epizody w łódzkim radiu (Parada) i lokalnym dzienniku („Express Ilustrowany”), a od 2016 r. ostrzy pazury na księżach. Chowa je po przekroczeniu progu domu, gdzie zmienia się w troskliwą mamę bliźniaków. Miłośniczka zwierząt i sportu ekstremalnego – ciuchlandy, secondhandy i szmateksy. Lepiej odnajduje się w internecie niż w kuchni, co przyprawia jej męża o kolejne siwe włosy. (Jest prawdziwą Wilczycą, walczącą do końca o swoje, choć zdarza się, że nie ma racji – przyp. red).