66-letni ksiądz przebywający w szpitalu w Chełmie okazał się zarażony korona wirusem. Wójt prosi Sanepid o odkażanie kościoła.

Ksiądz z Białopola (woj. lubelskie) to pierwszy przypadek osoby zakażonej koronawirusem w powiecie chełmskim. 66-letni duchowny w ostatnich dniach przebywał na oddziale pulmonologicznym chełmskiego szpitala. To tam przeszedł testy na koronawirusa, które dały wynik pozytywny. Ksiądz został przewieziony do szpitala w Puławach, a oddział, na którym dotychczas leżał, został objęty kwarantanną.

Jak mówią mieszkańcy kapłan prawdopodobnie zaraził się podczas pogrzebu od jednej z jego uczestniczek, która niedawno wróciła z Włoch. Jeszcze tego samego dnia na terenie gminy Białopole proboszcz odprawił dwa kolejne pogrzeby.

Sanepid zalecił dezynfekcję świątyni oraz domu parafialnego – miejsc, w których ksiądz odprawiał msze oraz ustala wszystkie osoby z jakimi ksiądz miał bezpośredni kontakt.

 

Facebook Comments
Poprzedni artykułŚwiętym obrazkiem w koronawirusa
Następny artykułPedofil wreszcie za kratami
Od czterech lat niezmiennie 30-latka. Absolwentka filologii polskiej; z mediami związana od 2012 r. Debiut dziennikarski w gazecie lokalnej „Nowy Tydzień” (woj. lubelskie), gdzie zajmowała się tzw. kryminałką. Okazało się to jednak za mało hardcorowe. Zaliczyła epizody w łódzkim radiu (Parada) i lokalnym dzienniku („Express Ilustrowany”), a od 2016 r. ostrzy pazury na księżach. Chowa je po przekroczeniu progu domu, gdzie zmienia się w troskliwą mamę bliźniaków. Miłośniczka zwierząt i sportu ekstremalnego – ciuchlandy, secondhandy i szmateksy. Lepiej odnajduje się w internecie niż w kuchni, co przyprawia jej męża o kolejne siwe włosy. (Jest prawdziwą Wilczycą, walczącą do końca o swoje, choć zdarza się, że nie ma racji – przyp. red).