Uniwersytet Szczeciński uruchomił nowy kierunek studiów podyplomowych. Jego nazwa to… „ochrona małoletnich w Kościele katolickim”.

Na pomysł stworzenia oryginalnego kierunku wpadł Wydział Teologiczny US. Program studiów ma obejmować zagadnienia związane z takimi dziedzinami, jak pedagogika, psychologia, prawo świeckie i kanoniczne. Co edukacja na tym kierunku ma na celu? „Studia umożliwiają słuchaczowi podejmowanie działań o charakterze prewencyjnym, profilaktycznym oraz adekwatne reagowanie” – czytamy na stronie uniwersytetu. Władze placówki zapewniają, że kierunek może być przydatny m.in. dla osób pracujących w Kościele, nauczycieli, pedagogów i innych pracowników zajmujących się dziećmi.

Pomysłodawca kierunku, dr Piotr Goniszewski z US, w rozmowie z wSzczecinie.pl, zapewnia, że motorem napędowym stworzenia studiów były działania Sekielskich. „Filmy braci Sekielskich wywołały dyskusję i nasza inicjatywa to ważny głos i odpowiedź na tę dyskusję, która ma miejsce obecnie w Polsce” – twierdzi naukowiec.

Najlepszym podsumowaniem pomysłu stworzenia nowego kierunku jest opinia przedstawiona „FiM” przez szczecińską działaczkę Bognę Czałczyńską.

– Mam nadzieję, że władze Kościoła katolickiego i jego parafialni księża nie będą czekać z działaniami na rzecz ofiar w imię prawa i przyzwoitości, aż pojawią się pierwsi absolwenci tego kierunku – powiedziała aktywistka Kongresu Kobiet.

Facebook Comments
Poprzedni artykułDudy zabawy z ogniem
Następny artykułWójt walczący z „tęczową zarazą”
Urodziłem się w 1996 roku. Pochodzę z Wybrzeża i przez całe życie mieszkam w województwie zachodniopomorskim. Obecnie kończę studia licencjackie na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Szczecińskiego. (Głęboko wierzy w to, że zdoła poprawić świat, ale młody wiek usprawiedliwia tę naiwność - przy. red.).