Przedsiębiorstwo Eko-Okna S.A. znalazło sposób na walkę z koronawirusem: jest nim różaniec wykonany z… nadmuchanych helem balonów.

W czwartek, 2 kwietnia, załoga Eko-Okna w Kornicach k. Raciborza uczestniczyła w dość oryginalnym widowisku. Pracownicy przygotowali i wypuścili w powietrze różaniec skonstruowany z wypełnionych helem balonów; spotkaniu towarzyszyła wspólna modlitwa w intencji powstrzymania epidemii COVID-19.

Uczestnicy quasi-religijnej uroczystości podzielili się wrażeniami z redaktorami portalu Nasz Racibórz. Jeden z nich przyznał, że modlitewna inicjatywa jest próbą wykazania wdzięczności właścicielowi przedsiębiorstwa.

„Tym akcentem chcemy podziękować właścicielowi i zjednoczyć się z nim w jego wizji i hierarchii wartości. Uważamy, że bycie razem w czasach, w których przyszło nam żyć, wymaga takich inicjatyw. Widok stojących samochodów, opustoszałych hal i biur… aż łza kręci się w oku. Nigdy nie czuliśmy się tak zjednoczeni i nigdy nie czuliśmy bardziej, jak ważna jest fabryka dla całego regionu” – wyznał cytowany pracownik.

Czy nowa broń w walce ze śmiercionośnym koronawirusem się przyjmie?

Z pewnością tak, ale tylko pod warunkiem, że kolejne balonowe różańce zostaną wypełnione świeżymi dostawami rękawiczek, maseczek ochronnych i buteleczek płynu do dezynfekcji – i powędrują wprost do pilnie potrzebujących ich szpitali…

Eko-Okna S.A. działa w branży stolarki otworowej od 1998 r. W br. została nagrodzona przez „Forbes” prestiżowym wyróżnieniem „Diament Forbesa 2020”.

Facebook Comments
ŹRÓDŁONasz Racibórz
Poprzedni artykułUOKIK zajmie się kurią
Następny artykułArcybiskup cuchnie grzechem
Norman Tabor
Urodziłem się w 1996 roku. Pochodzę z Wybrzeża i przez całe życie mieszkam w województwie zachodniopomorskim. Obecnie kończę studia licencjackie na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Szczecińskiego. (Głęboko wierzy w to, że zdoła poprawić świat, ale młody wiek usprawiedliwia tę naiwność - przy. red.).