W Polsce znowu posypały się sprawy o tzw. obrazę uczuć religijnych.
Krucyfiks z penisem

W Sądzie Rejonowym Gdańsk-Południe rozpoczął się proces lidera zespołu Behemoth Nergala (właśc. Adam Darski). Piosenkarz mierzy się aż z trzema zarzutami. Pierwszy dotyczy nagrania zamieszczonego na portalu społecznościowym w marcu 2018 r., na którym śpiewał, wymachując figurką penisa z doczepionym krucyfiksem. Drugi odnosi się do zdjęcia opublikowanego w grudniu 2016 r., które przedstawiało dwie rzeźby męskiego przyrodzenia z wizerunkami chrześcijańskiego Zbawiciela. Ostatni z zarzutów opiera się na zdjęciu zamieszczonym w marcu 2017 r. – ukazywało ono Nergala trzymającego rzeźbę krzyża z „ptaszkiem”.

O „obrazie uczuć religijnych” organy ścigania zawiadomił poseł Dominik Tarczyński. „Pomogłem Decapitated (zespół metalowy oskarżony o gwałt zbiorowy – przyp. red.) wyjść z więzienia, bo byli niewinni” – napisał na Twitterze przedstawiciel PiS. „Pomogę Nergalowi pójść do więzienia, bo jest żałosnym zerem, które łamie prawo. Nie chodzi o poglądy polityczne, wyznanie czy różne wrażliwości” – dodał poseł. „Chodzi o przekroczoną granicę – jutro składam zawiadomienie do prokuratury”.

Tarczyński, co nie powinno nikogo dziwić, dotrzymał słowa. Pełnomocnikiem polityka w sądzie jest niejaki Bartosz Lewandowski, dyrektor Centrum Interwencji Procesowej Ordo Iuris.

Dalsza część artykułu dostępna dla posiadaczy prenumeraty cyfrowej. Wykup dostęp już za 4 zł!
Zaloguj się lub Wykup
Sprawdź Wykup
Anuluj
Pełny dostęp do treści na 7 dni za 4 zł.
Pełny dostęp do treści na 30 dni za 15 zł.
Pełny dostęp do treści na 90 dni za 40 zł.
Pełny dostęp do treści na 180 dni za 70 zł.
Odblokuj na 7 dni
Odblokuj na 30 dni
Sprawdź
Odblokuj na 90 dni
Odblokuj na 180 dni
Odblokuj
Anuluj

współpraca Katarzyna Wilk-Wojtczak

Facebook Comments
Poprzedni artykułSprywatyzowane dziedzictwo lewicy
Następny artykułJezus jest zbyt biały
Urodziłem się w 1996 roku. Pochodzę z Wybrzeża i przez całe życie mieszkam w województwie zachodniopomorskim. Obecnie kończę studia licencjackie na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Szczecińskiego. (Głęboko wierzy w to, że zdoła poprawić świat, ale młody wiek usprawiedliwia tę naiwność - przy. red.).