Ks. Anatol M. z parafii pw. św. Archanioła Michała w Bielsku Podlaskim (woj. podlaskie) to pierwszy zakażony koronawirusem duchowny w Polskim Autokefalicznym Kościele Prawosławnym.

PAKP to drugi co do wielkości Kościół w Polsce. Oficjalnie nie chce potwierdzić przypadku zakażenia u swojego duchownego. To niepojęta praktyka, tym bardziej że, jak się dowiedzieliśmy, uporczywy kaszel już od kilku tygodni męczył księdza, zanim ten trafił do szpitala. Oznacza to, iż duchowny mógł zainfekować dziesiątki osób.

Na koronawirusa chorują również jego żona, córka oraz zięć (duchowni prawosławni są żonaci), zatrudnieni w lokalnych placówkach publicznych, co doprowadziło do zamknięcia kilku oddziałów miejscowego szpitala oraz Starostwa Powiatowego w Bielsku Podlaskim.
2 kwietnia, kiedy na stronie Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego poinformowano o zakażeniu koronawirusem „mężczyzny w sile wieku z powiatu bielskiego”, odbywały się wielkanocne rekolekcje bielskiego duchowieństwa. Nie chcielibyśmy być złym prorokiem, ale sądząc po zdjęciach z tego wydarzenia, nie wygląda to dobrze – ZDJĘCIA.

Facebook Comments