Najbogatsza instytucja i największy właściciel ziemski w Polsce pomaga w walce z pandemią COVID-19… rapując.

Blisko 18 tys. budowli sakralnych, około 160 tys. hektarów gruntów. Przychody z ofiar szacowane na 12 mld zł rocznie i 176 mln z Funduszu Kościelnego – to tylko część majątku Kościoła katolickiego w Polsce. Przedstawiciele Kk postanowili pomagać lekarzom i szpitalom w walce z koronawirusem rapując.

„W związku z panującą pandemią, integralną częścią akcji staje się zbiórka charytatywna – Beef z koronawirusem #hot16challenge – organizowana wraz z fundacją Siepomaga.pl. Do udziału w zbiórce chciałbym zachęcić nie tylko nominowanych, ale i wszystkich słuchaczy. Możesz wpłacić pieniądze na zbiórkę, którą stworzyłem” – zachęcał pomysłodawca akcji raper Solar, którego celem było zebranie co najmniej 1 mln zł. Udało się to osiągnąć w ciągu tygodnia od rozpoczęcia zabawy. Dziś na koncie fundacji jest ponad 3,5 mln zł.

Dalsza część artykułu dostępna dla posiadaczy prenumeraty cyfrowej. Wykup dostęp już za 4 zł!
Zaloguj się lub Wykup
Sprawdź Wykup
Anuluj
Pełny dostęp do treści na 7 dni za 4 zł.
Pełny dostęp do treści na 30 dni za 15 zł.
Pełny dostęp do treści na 90 dni za 40 zł.
Pełny dostęp do treści na 180 dni za 70 zł.
Odblokuj na 7 dni
Odblokuj na 30 dni
Sprawdź
Odblokuj na 90 dni
Odblokuj na 180 dni
Odblokuj
Anuluj

Facebook Comments
Poprzedni artykułJezus potwierdza słowa Maxa Kolonki
Następny artykułCo ludzie powiedzą!?
Od czterech lat niezmiennie 30-latka. Absolwentka filologii polskiej; z mediami związana od 2012 r. Debiut dziennikarski w gazecie lokalnej „Nowy Tydzień” (woj. lubelskie), gdzie zajmowała się tzw. kryminałką. Okazało się to jednak za mało hardcorowe. Zaliczyła epizody w łódzkim radiu (Parada) i lokalnym dzienniku („Express Ilustrowany”), a od 2016 r. ostrzy pazury na księżach. Chowa je po przekroczeniu progu domu, gdzie zmienia się w troskliwą mamę bliźniaków. Miłośniczka zwierząt i sportu ekstremalnego – ciuchlandy, secondhandy i szmateksy. Lepiej odnajduje się w internecie niż w kuchni, co przyprawia jej męża o kolejne siwe włosy. (Jest prawdziwą Wilczycą, walczącą do końca o swoje, choć zdarza się, że nie ma racji – przyp. red).