Chełm (lubelskie)

Policjanci poszukują sprawcy rozboju na 77-letniej kobiecie. Pokrzywdzona wracała z sanktuarium na Górze Chełmskiej. Nieznany mężczyzna ubrany na czarno zaatakował ją i ukradł torebkę z pieniędzmi. Policjanci proszą o pomoc w ustaleniu sprawcy. Może śledztwo trzeba zacząć od zapytania, ile dała na tacę? Jeśli za mało, sprawa może być jasna.

Gdańsk

Jak kupić coś nie mając pieniędzy? Odpowiedź na to nurtujące Polaków pytanie znalazła kobieta, która zapragnęła mieć nowy odkurzacz. Przekleiła w sklepie cenę z papryki na odkurzacz. Z papryki, za 30 zł? Mistrzostwo osiągnęłaby, przeklejając cenę z zapałek. Chyba tylko one nie podrożały.

Strzelce Krajeńskie (lubuskie)

Kierowca śmieciarki w czasie opróżniania koszy wjechał w ogrodzenie jednej z posesji. Jak się okazało, nie miał już dosyć niewłaściwie przeprowadzonej segregacji odpadów, lecz miał prawie 2,5 promila we krwi. I całe szczęście! Gdyby nie to, ktoś mógłby go oskarżyć o ekologizm.

Łódź

Pewna łodzianka w ferworze domowych porządków sięgnęła po napój owocowy. Wzięła potężny łyk, ale jak się szybko okazało był to… płyn do chłodnic, który wcześniej mąż kobiety przelał do opakowania po soku. Jaki z tego morał? Nie sprzątać, albo pozbyć się męża, który bałagani…

Miechów (małopolskie)

Pewien 26-latek wszedł z nożem w ręku na teren plebanii i zażądał od dwóch księży pieniędzy, grożąc, że ich zabije. Plan się nie udał, bo księża nie mieli gotówki, a na miejscu szybko zjawiła się policja. Zły adres, proszę pana. Kasa, której pan szukał, jest już w kurii.

Facebook Comments
Poprzedni artykułUtracjusze
Następny artykułPiS, owady i ekumenizm pieniądza
Od czterech lat niezmiennie 30-latka. Absolwentka filologii polskiej; z mediami związana od 2012 r. Debiut dziennikarski w gazecie lokalnej „Nowy Tydzień” (woj. lubelskie), gdzie zajmowała się tzw. kryminałką. Okazało się to jednak za mało hardcorowe. Zaliczyła epizody w łódzkim radiu (Parada) i lokalnym dzienniku („Express Ilustrowany”), a od 2016 r. ostrzy pazury na księżach. Chowa je po przekroczeniu progu domu, gdzie zmienia się w troskliwą mamę bliźniaków. Miłośniczka zwierząt i sportu ekstremalnego – ciuchlandy, secondhandy i szmateksy. Lepiej odnajduje się w internecie niż w kuchni, co przyprawia jej męża o kolejne siwe włosy. (Jest prawdziwą Wilczycą, walczącą do końca o swoje, choć zdarza się, że nie ma racji – przyp. red).