Zbiorowy orgazm ogarnął Polaków i rodzime media po tym, jak proboszcz w Chobienicach pochwalił hojność swoich parafian. Ekstaza była tym większa, że za pieniądze z kolędy ksiądz nie kupi sobie nowego samochodu (w kolorze starego), lecz postanowił zorganizować koncert.

Parafia pw. św. Piotra w Chobienicach (woj. wielkopolskie) liczy około 550 rodzin. W jej skład wchodzą wsie: Chobienice, Wojciechowo, Grójec Wielki, Grójec Mały i Nowa Wieś Zbąska. Proboszcz Sławomir Ratajczak zarządza parafią od 2013 r. i uchodzi za „dobrego” księdza. W przeszłości za pieniądze z wizyty duszpasterskiej urządził parafianom koncert zespołu Golec uOrkiestra. Przed kilkoma dniami na stronie parafii ogłosił, że zamierza powtórzyć ten wyczyn.

Dalsza część artykułu dostępna dla posiadaczy prenumeraty cyfrowej. Wykup dostęp już za 4 zł!
Zaloguj się lub Wykup
Sprawdź Wykup
Anuluj
Pełny dostęp do treści na 7 dni za 4 zł.
Pełny dostęp do treści na 30 dni za 15 zł.
Pełny dostęp do treści na 90 dni za 40 zł.
Pełny dostęp do treści na 180 dni za 70 zł.
Odblokuj na 7 dni
Odblokuj na 30 dni
Sprawdź
Odblokuj na 90 dni
Odblokuj na 180 dni
Odblokuj
Anuluj

Facebook Comments
Poprzedni artykułRzeźby straszą katoli
Następny artykułWygodny parafianin
Od czterech lat niezmiennie 30-latka. Absolwentka filologii polskiej; z mediami związana od 2012 r. Debiut dziennikarski w gazecie lokalnej „Nowy Tydzień” (woj. lubelskie), gdzie zajmowała się tzw. kryminałką. Okazało się to jednak za mało hardcorowe. Zaliczyła epizody w łódzkim radiu (Parada) i lokalnym dzienniku („Express Ilustrowany”), a od 2016 r. ostrzy pazury na księżach. Chowa je po przekroczeniu progu domu, gdzie zmienia się w troskliwą mamę bliźniaków. Miłośniczka zwierząt i sportu ekstremalnego – ciuchlandy, secondhandy i szmateksy. Lepiej odnajduje się w internecie niż w kuchni, co przyprawia jej męża o kolejne siwe włosy. (Jest prawdziwą Wilczycą, walczącą do końca o swoje, choć zdarza się, że nie ma racji – przyp. red).