Pastor z Sycowa protestuje przeciwko nominacji nowej dyrektorki podstawówki – kobieta posądzana jest o antyprotestanckie uprzedzenia.

Pastor Rafał Miller napisał list otwarty do władz i mieszkańców gminy Syców. Przypomniał w nim ciemne karty życiorysu Moniki Janiszyn, nauczycielki, która została nominowana dyrektorem Zespołu Szkolno-Przedszkolnego (ZSP) w Sycowie. Pedagożka kilka lat temu miała wyszydzać dzieci duchownego z powodu ich wiary. „Jak ty będziesz w protestanckim piekle, a ja w katolickim niebie, to ci nie pomogę” – miała zwrócić się do syna pastora, gdy nauczała jeszcze w miejscowym gimnazjum.

Pastor interweniował wówczas w Radzie Miasta i nagłośnił sprawę. „Nie wierzę w to, że katolik mógł wypowiedzieć takie słowa. To był fanatyk. Takie zachowania trzeba napiętnować” – grzmiał wówczas radny Józef Promny.

Dalsza część artykułu dostępna dla posiadaczy prenumeraty cyfrowej. Wykup dostęp już za 4 zł!
Zaloguj się lub Wykup
Sprawdź Wykup
Anuluj
Pełny dostęp do treści na 7 dni za 4 zł.
Pełny dostęp do treści na 30 dni za 15 zł.
Pełny dostęp do treści na 90 dni za 40 zł.
Pełny dostęp do treści na 180 dni za 70 zł.
Odblokuj na 7 dni
Odblokuj na 30 dni
Sprawdź
Odblokuj na 90 dni
Odblokuj na 180 dni
Odblokuj
Anuluj

Facebook Comments
Poprzedni artykułObywatel ksiądz
Następny artykułKsiądz na celowniku
Urodziłem się w 1996 roku. Pochodzę z Wybrzeża i przez całe życie mieszkam w województwie zachodniopomorskim. Obecnie kończę studia licencjackie na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Szczecińskiego. (Głęboko wierzy w to, że zdoła poprawić świat, ale młody wiek usprawiedliwia tę naiwność - przy. red.).