Ryba psuje się od głowy

Matematyka nie jest królową nauk, rankingi uniwersytetów nie są ważne, astronomia to akademicka debata, a doktor Mengele nie był zły. To tylko niektóre ze złotych myśli profesora Mieczysława Ryby, jednego z głównych ideologów w wojnie katolickiej Polski z resztą populacji.

Ryba to przyjaciel T. Rydzyka, odznaczony przez prezydenta Dudę Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za osiągnięcia w pracy naukowej i dydaktycznej. Swoje rewelacje przedstawił w wypełnionej po brzegi, przez co dusznej, sali Domu Literatury w Warszawie. Duchota podczas spotkania nie wynikała tylko z nadmiernej liczby uczestników, ale przede wszystkim z tego, co profesor nadzwyczajny KUL gadał i jak na to reagowali zebrani. W zdecydowanej większości byli to seniorzy nienawidzący tego, co postępowe i niekatolickie. Ryba czuł się w tym towarzystwie dosłownie jak ryba w wodzie. Pojechał, aż miło.

Na wstępie ochrzanił PiS za błędy w kampanii wyborczej, które nie dały prawicy zwycięstwa umożliwiającego zmianę konstytucji i wzmocnienie wiary katolickiej. Postraszył „lewicą rewolucyjną”, która weszła do parlamentu. Ze słów Ryby wynika, że to właśnie „bezbożnicy” będą teraz celem permanentnego i łatwego ataku środowisk narodowych oraz katolickich. Jego zdaniem, dobrze się stało, że propagatorzy rewolucji seksualnej, profani mszy i symboli najświętszego sakramentu ujawnili się i od dziś demoralizować będą z trybuny sejmowej. Po prostu łatwiej będzie poznać ich twarze.

– Lepsza jest otwarta walka na polu bitwy niż walka z niesprecyzowanym wrogiem – rzekł Ryba i z radością w głosie dodał: – Ta ich lewacka ideologia ma wręcz cechy religijne. Proszę zwrócić uwagę, jak często ludzie owładnięci ideologią neomarksistowską idą przeciwko Kościołowi albo religii. Oni mają zupełnie inną koncepcję zbawczą. Łatwo będzie z nimi walczyć….
Autor Artur Kulikowski
Więcej efaktyimity.eu

Artykuł pochodzi z numeru 42/2019 tygodnika Fakty i Mity