Sojusz PiS z ołtarzem

Wraz ze zbliżającymi się wyborami przyszedł czas na podsumowanie rządów PiS. Przyjrzeliśmy się wiernopoddańczej polityce ugrupowania Kaczyńskiego wobec Kościoła katolickiego i jego hierarchów. Żadna partia nie zrobiła tyle dla kleru, co oni.
Zjednoczona Prawica jest ugrupowaniem, które szło do władzy z Bogiem na ustach i z krzyżem w dłoniach. Nic dziwnego, że w czasie rządów realizuje politykę skrajnie proklerykalną. Pisowcy pobili wszelkie rekordy lizusostwa i stworzyli w Polsce coś na kształt watykańskiej kolonii, gdzie Kościół dysponuje niespotykanymi w świecie przywilejami i gigantycznym majątkiem. Przedłużenie rządów tej ekipy pogłębi tylko iście neokolonialne poddaństwo Polski i Polaków względem „najstarszej mafii świata”.

Hierarchowie cieszą się bogactwem i przywilejami już ponad 15 wieków. Narodowo-katolicka Polska jest dla nich prawdziwym rajem na ziemi, gdzie mogą zarządzać swoim biznesowym imperium w prawdziwie bizantyjskim stylu. Tylko w 2017 r. rządy Beaty Szydło i Mateusza Morawieckiego wspomogły Fundusz Kościelny kwotą bliską 159 mln zł (dla porównania w 1990 r. Fundusz otrzymał zaledwie 2,1 mln zł). W 2015 r. duchowni otrzymali nieco mniej, bo „tylko” 128 mln zł; rok później było to już 145 mln zł. W ubiegłym roku, według wyliczeń „Super Expressu”, rząd przeznaczył na Fundusz rekordową kwotę 176 mln zł. W ciągu czterech lat kadencji PiS podatnicy przeznaczyli na emerytury i świadczenia dla księży ponad pół miliarda zł, a dokładniej 608 mln zł.

Gigantyczną kasę zabierają podatnikom księża pracujący na etatach w budżetówce. W Wojsku Polskim służy 120 kapelanów, w policji 200, w zakładach karnych 190, w Straży Granicznej 20, w Służbie Celnej 5, w Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) 10, a w Służbie Ochrony Państwa (SOP) 3. Mundurowi księża zarabiają naprawdę dobrze. Kapelan wojskowy dostaje od 5,5 tys. nawet do kilkunastu tys. zł. Przeciętny obywatel może tylko pomarzyć o tak horrendalnych zarobkach.

(…) Dalsze rządy PiS to nie tylko katastrofa ekonomiczna i społeczna, ale również olbrzymi regres cywilizacyjny i kulturowy Polski. Opętana ideologią prawica chce doprowadzić Polskę do miejsca, w którym znajdowała ona kilkadziesiąt lat temu i zaprzepaścić tym samym wszystkie osiągnięcia rządów PRL i III RP, zmierzających do stopniowej sekularyzacji kraju. Trzeba postawić sprawę jasno – rządy PiS coraz bardziej przypominają ultrakatolickie i autorytarne reżimy Antonio Salazara w Portugalii i gen. Francisco Franco w Hiszpanii. Jak potoczą się dalsze losy Polski, zależy od nas samych.
Autor Norman Tabor
Więcej efaktyimity.eu

Artykuł pochodzi z numeru 0 tygodnika Fakty i Mity