Kto z otoczenia Morawieckiego jest jego oficjalnym doradcą duchowym? Kto duchowo wspiera i udziela porad spirytualnych Kaczyńskiemu? Właśnie, nikt! Kardynalne niedopatrzenie kadrowe w łonie PiS.

Od czasów, gdy prezydent Wałęsa wszędzie prowadzał ze sobą pedofila ks. Cybulę, w Polsce funkcja duchowego doradcy wyszła z mody. Całkiem inaczej jest w Trumpo–Ameryce, w którą wtulają się pisowscy prominenci.

W roku 2017, po objęciu władzy, Donald Trump zatrudnił w Białym Domu na stanowisku doradcy duchowego Paulę White. Intrygująca postać. Należy do popularnego w USA nurtu zwanego kaznodziejami prosperity. Ich naczelne hasło brzmi: Bóg obdarowuje majątkiem, trzeba mu tylko wcześniej zapłacić. Podczas występu w lutym przed 7-tysięcznym audytorium w Supernatural Ministry School (Szkole Nadprzyrodzonego Duszpasterstwa) pastorka White zdradziła, że tajemnicą jej sukcesu jest płacenie Bogu. Oczywiście nie płaci z własnych dochodów, bez przesady. Postraszyła swoich wiernych, że „poniosą konsekwencje, jeśli zatrzymają dla siebie coś, co należne jest Bogu”. On wynagrodzi tych, którzy przekażą mu tygodniową, a lepiej miesięczną pensję – za pośrednictwem jej kościoła. Tym sposobem była w stanie posłać na boże konto 8 mln dolarów. Ile potrąciła sobie tytułem prowizji, nie zdradziła.

Dalsza część artykułu dostępna dla posiadaczy prenumeraty cyfrowej. Wykup dostęp już za 4 zł!
Zaloguj się lub Wykup
Sprawdź Wykup
Anuluj
Pełny dostęp do treści na 7 dni za 4 zł.
Pełny dostęp do treści na 30 dni za 15 zł.
Pełny dostęp do treści na 90 dni za 40 zł.
Pełny dostęp do treści na 180 dni za 70 zł.
Odblokuj na 7 dni
Odblokuj na 30 dni
Sprawdź
Odblokuj na 90 dni
Odblokuj na 180 dni
Odblokuj
Anuluj

Facebook Comments