Ponad 3 tys. osób podpisało się pod petycją o wstrzymanie prac nad programem dofinansowania in vitro, bo… to „produkcja dzieci metodą weterynaryjną”.

„Stop in vitro w Lublinie” – pod takim hasłem Fundacja Życie i Rodzina, znana z rozklejania po miastach zdjęć rozerwanych płodów, prowadzi zbiórkę podpisów pod petycją do prezydenta Krzysztofa Żuka. „Konserwatyści” najpierw domagali się, by rada miasta Lublin nie zajmowała się miejskim programem „dofinansowania leczenia niepłodności metodą in vitro”. Kiedy miejscy radni to olali i w październiku ubiegłego roku zagłosowali za rozpoczęciem programu, fundacja ogłosiła, że teraz zbiera podpisy pod petycją o wstrzymanie prac nad nim.

Dalsza część artykułu dostępna dla posiadaczy prenumeraty cyfrowej. Wykup dostęp już za 4 zł!
Zaloguj się lub Wykup
Sprawdź Wykup
Anuluj
Pełny dostęp do treści na 7 dni za 4 zł.
Pełny dostęp do treści na 30 dni za 15 zł.
Pełny dostęp do treści na 90 dni za 40 zł.
Pełny dostęp do treści na 180 dni za 70 zł.
Odblokuj na 7 dni
Odblokuj na 30 dni
Sprawdź
Odblokuj na 90 dni
Odblokuj na 180 dni
Odblokuj
Anuluj

Facebook Comments
Poprzedni artykułDwugłos o Europie
Następny artykułPalec Lichockiej
Katarzyna Wilk-Wojtczak
Od czterech lat niezmiennie 30-latka. Absolwentka filologii polskiej; z mediami związana od 2012 r. Debiut dziennikarski w gazecie lokalnej „Nowy Tydzień” (woj. lubelskie), gdzie zajmowała się tzw. kryminałką. Okazało się to jednak za mało hardcorowe. Zaliczyła epizody w łódzkim radiu (Parada) i lokalnym dzienniku („Express Ilustrowany”), a od 2016 r. ostrzy pazury na księżach. Chowa je po przekroczeniu progu domu, gdzie zmienia się w troskliwą mamę bliźniaków. Miłośniczka zwierząt i sportu ekstremalnego – ciuchlandy, secondhandy i szmateksy. Lepiej odnajduje się w internecie niż w kuchni, co przyprawia jej męża o kolejne siwe włosy. (Jest prawdziwą Wilczycą, walczącą do końca o swoje, choć zdarza się, że nie ma racji – przyp. red).