To my jesteśmy rewolucją!

„W tym roku już nie żądamy, nie czekamy, nie prosimy – jesteśmy wkurwione, ale zdecydowane, w jakim kraju chcemy żyć” – tak zaczęła się jedna z manifestacji kobiet, które wyszły na ulice w całym kraju, by sprzeciwiać się nierównościom i podziałom społecznym.

Dzień Kobiet w Polsce to już nie rajstopy i goździk. Polki nauczyły się, że muszą walczyć o swoje prawa, nie zapominając przy tym o prawach wszelkich mniejszości. I tak w całym kraju kobiety coraz śmielej domagają się m.in.: darmowej antykoncepcji, edukacji seksualnej w świeckich szkołach, miejsc w żłobkach i przedszkolach dla swoich dzieci, lepszej ochrony prawnej, w tym właściwej opieki alimentacyjnej, szacunku do przyrody, uchodźców, mniejszości LGBT+, prawa do aborcji i Kościoła bez polityki. (…)

– Oskarżamy Kościół katolicki o to, że działając w sposób świadomy, przemyślany i zorganizowany przyczynił się i przyczynia nadal do krzywdzenia dzieci. Oskarżamy Kościół katolicki o to, że dba o dobro zboczeńców, zasilających jego szeregi. Oskarżamy biskupów Kościoła katolickiego o to, że z premedytacją ukrywali, utrudniali lub uniemożliwiali wyciągnięcie prawnych konsekwencji wobec pedofilów. Oskarżamy Kościół katolicki o hipokryzję, przemoc, kłamstwa, okrucieństwo i manipulację. Wszyscy, którzy skrzywdzili dzieci, oraz ci, którzy ich ukrywali, poniosą zasłużoną karę! – mówiła Katarzyna Wójtowicz…

Autor: Katarzyna Wilk-Wojtczak
Więcej: efaktyimity.eu

Artykuł pochodzi z numeru 10/2019 tygodnika Fakty i Mity

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *