W czasach zarazy lepiej zawiesić wątpliwą moralnie działalność, bo… może się wydać. Oni złamali tę zasadę i wydało się. Brzydko to wygląda, tym bardziej że patronką przedsięwzięcia jest sama Matka Boska.

Szukając duchowego wsparcia i pomocy sił wyższych w obronie przed koronawirusem, zajrzałem na kultową dla młodych katolików stronę „Moc w Słabości”, prowadzoną przez katechetę Przemysława Janiszewskiego ze Zgierza. Ten przystojny, zagorzały Wojownik Maryi codziennie odprawia na żywo przez internet „Koronkę do Miłosierdzia Bożego” i „Rekolekcje na Marsie”.

Gdyby nie specjalni goście zapraszani przez Janiszewskiego, jego działalność w sieci nie byłaby warta odnotowania – jest po prostu nudna do wyrzygania i dramatycznie schematyczna. Goście robią jednak różnicę. Ostatnio pojawiła się tam Ewelina Chełstowska, współzałożycielka projektu katolickiego pod nazwą Urzekająca.pl. Misja społeczna tej struktury, przeznaczonej wyłącznie dla kobiet, z założenia jest piękna. Każdy katolik mógłby tylko przyklasnąć.

Dalsza część artykułu dostępna dla posiadaczy prenumeraty cyfrowej. Wykup dostęp już za 4 zł!
Zaloguj się lub Wykup
Sprawdź Wykup
Anuluj
Pełny dostęp do treści na 7 dni za 4 zł.
Pełny dostęp do treści na 30 dni za 15 zł.
Pełny dostęp do treści na 90 dni za 40 zł.
Pełny dostęp do treści na 180 dni za 70 zł.
Odblokuj na 7 dni
Odblokuj na 30 dni
Sprawdź
Odblokuj na 90 dni
Odblokuj na 180 dni
Odblokuj
Anuluj

Facebook Comments